Ruszyły konsultacje społeczne koncepcji zagospodarowania ulic: Szambelańskiej, Jana Gilasa, Przechodniej, Zielonej oraz fragmentu ulicy Staszica na odcinku pomiędzy ulicą Zieloną a Krakowskim Przedmieściem. Uwagi do projektów dokumentów można składać do 2 listopada, zaś otwarte spotkanie w tej sprawie odbędzie się w środę (20 października).

– Jesteśmy w trakcie opracowywania koncepcji zagospodarowania kilku ulic w ścisłym centrum miasta. To nasza odpowiedź na prośby mieszkańców, rad dzielnic oraz przedsiębiorców prowadzących na tym obszarze działalność gospodarczą. Projekt zakłada nową organizację przestrzeni publicznej z wprowadzeniem zieleni i infrastruktury użytkowej tak, by stała się bardziej przyjazna, otwarta i bezpieczna dla mieszkańców oraz turystów – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Opracowywany projekt zagospodarowania zakłada powstanie na ulicach tzw. woonerfów, łączących funkcję ulicy, parkingu, deptaka oraz stref spotkań mieszkańców. Woonerf skupia życie miejskie, poprawia jego jakość, sprzyja wypoczynkowi i integracji użytkowników. Koncepcja obejmuje także wybór nawierzchni, zieleni oraz oświetlenia. Gotowa koncepcja po uwzględnieniu uwag mieszkańców zawierająca też wstępny kosztorys wykonawczy dla każdej z ulic z zestawieniem kosztów dla poszczególnych branż, powinna powstać do 30 listopada.

Konsultacje społeczne w sprawie projektu koncepcji potrwają do 2 listopada. Uwagi do dokumentu należy przesyłać na formularzu konsultacyjnym na adres e-mail: rewitalizacja@lublin.eu lub pisemnie na adres: Biuro Rewitalizacji i Klimatu, ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin.

Miasto zachęca również do udziału w otwartym spotkaniu, które odbędzie się w środę (20 października) w Ratuszu (sala nr 3) o godzinie godz. 16.00. Zapisy na spotkanie dostępne są tutaj Projekty woonerfów dla ulic oraz formularz zgłaszania opinii dostępne są na stronie Lublin.eu.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Wizualizacje: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments