W Polsce jest 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoba z woj. zachodniopomorskiego – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Jednocześnie resort poinformował o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

– W województwie lubelskim przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego w stanie ciężkim, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym, mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, który miał  styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym – wylicza Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego. I dodaje: – 60-latek zmarł w szpitalu w Biłgoraju w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego odnotowano w sumie 114 przypadków zakażenia koronawirusem (w tym 4 osoby zmarły). W sumie liczba zakażonych osób w całym kraju wynosi 2055 (w tym 31 osób zmarło).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments