W województwie lubelskim zaczęły działać izolatoria dla pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy nie potrzebują hospitalizacji oraz dla tych z podejrzeniem zakażenia, którzy czekają na wyniki testów laboratoryjnych. Pełna lista miejsc, w których będą się znajdować, powstanie do środy.

Izolatoria zostały podzielone na dwie kategorie. Te z kategorii A są przeznaczone dla osób, które są z podejrzeniem zakażenia i czekają na wynik testu laboratoryjnego. Natomiast w tych z kategorii B przebywają tylko ci pacjenci, którzy otrzymali wynik pozytywny, ale chorobę przechodzą bezobjawowo oraz nie stanowi to zagrożenia dla ich życia i zdrowia.

– Izolatoria są po to, by pacjenci nie zajmowali miejsc, które są przeznaczone dla tych, którzy mają silne objawy – wyjaśnia Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Izolatoria kategorii B zostały powołane przy 8 szpitalach. Znajdują się w Puławach, Łukowie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim i w Lublinie.

– Aktualnie w tych izolatoriach przebywa 16 osób, między innymi w Lublinie w Hotelu Huzar, Tomaszowie Lubelskim i Biłgoraju – informuje Lech Sprawka.

Do środy zostaną wyłonione izolatoria typu A. Będą w nich przebywać podejrzani o zakażenie, w oczekiwaniu na wynik testów. Wojewoda tę decyzje podejmie razem z dyrektorami szpitali oraz samorządami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments