Lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt wznawia swoją działalność. Odwiedzając je należy jednak przestrzegać wytycznych sanitarnych, które placówka wprowadziła z powodu epidemii koronawirusa. Sprawdźcie, co nas czeka podczas wizyty w schronisku.

Decydując się na adopcję należy zapoznać się z sylwetkami podopiecznych schroniska na stronie internetowej. Należy również zanotować sobie imię lub imiona tych zwierząt, które nas zainteresują. Na stronie placówki znajdują się również podstawowe informacje na temat zwierząt do adopcji. Następnie należy skontaktować się telefonicznie z biurem w celu omówienia szczegółów adopcji, wymagań zwierzaka i umówienia się na wizytę w schronisku.

Aby ograniczyć ryzyko zarażenia, na teren schroniska będą mogły wejść maksymalnie dwie osoby dorosłe. Nie wolno zabierać ze sobą dzieci. Podczas wizyty należy mieć ze sobą maseczkę i rękawiczki jednorazowe. Przed wejściem należy również zdezynfekować ręce i poruszać się jedynie w obrębie wyznaczonych stref. Ważne jest również, by zachować dystans dwóch metrów wobec pracowników schroniska. Osoby z objawami choroby nie zostaną wpuszczone na teren. Przed wizytą należy również przygotować pytania dotyczących podopiecznego. Pozwoli to rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące adopcji i ułatwi podjęcie decyzji.

Warunkiem adopcji będzie podpisanie umowy adopcyjnej. W celu dopełnienia formalności należy zabrać ze sobą dowód osobisty, własny długopis, smycz, obrożę lub transporter w przypadku adopcji kota.

Procedura adopcyjna będzie podejmowana wobec osób zdecydowanych, zainteresowanych konkretnymi zwierzakami. W przypadku wątpliwości co do intencji adoptującego, bądź warunków, w których podopieczny zamieszka, schronisko zastrzega sobie prawo do odmowy adopcji.

Przypominamy, że w trakcie trwania epidemii, schronisko nie przyjmuje żadnych darów.

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments