W tym wyjątkowym dniu, jakim jest Dzień Dziecka, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, jak i ich rodziców. Możecie dołączyć do lubelskich wydarzeń online lub wybrać się do muzeów, rodzinnych parków tematycznych czy ogrodów zoologicznych, które niedawno wznowiły swoją działalność.

Skansen wirtualnie

Pracownicy Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowali dla najmłodszych ciekawe wydarzenie online o nazwie „Skansen w sieci też dla dzieci”. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym będą mogły uczestniczyć w specjalnym programie edukacyjnym. Jego bohaterką i przewodniczką będzie 7-letnia dziewczynka, która oprowadzi małych internautów po muzeum etnograficznym i opowie o nim prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem.

Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca na profilu Facebook i na stronie Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie w godzinach 8-20 ukaże się kilka krótkich filmików, których tematem będą między innymi: tradycyjne zabawki drewniane czy praca wiejskiego kowala. Dzieci zobaczą także animację-tutorial, z której dowiedzą się jak samodzielnie wykonać lalkę „montankę”.

Dodatkową gratką będą materiały edukacyjne w formie zagadek związane z okresem przedwojennym, które zostaną umieszczone na stronie internetowej skansenu. Będzie je można pobrać w formacie PDF.

Filmowy Dzień Dziecka z VIVO! Lublin

Galeria VIVO! Lublin przygotowała filmowy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Aby je zdobyć, dzieci muszą zatańczyć i zaśpiewać do piosenki Super Zings, którą znajdziecie pod linkiem: https://tiny.pl/7r1k tak by powstało ich własne wideo.

Super Zings to figurki kolekcjonerskie przedstawiające Superbohaterów i Superzłoczyńców, dlatego też najmłodsi muszą pamiętać, by zaprezentować zabawki z tej serii w swoim krótkim filmiku. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci od 3 do 12 lat, a w nagraniu mogą im pomóc ich rodzice.

Wideo można przesyłać do 30 maja na adres mailowy: konkurs.galeriavivolublin@studiomb.pl w formie linku wraz z formularzem zgłoszeniowym, a o tym, kto zostanie zwycięzcą, dowiecie się w Dzień Dziecka na profilu Galerii VIVO! Lublin i w wiadomościach prywatnych na Facebooku.

Teatr Andersena zaprasza na Dzień Dziecka online

Dla dzieci świętowanie Dnia Dziecka w lubelskim Teatrze Andersena zaczyna się już od 31 maja. Tego dnia o godzinie 12 odbędzie się kolejne spotkanie online z nowego cyklu Teatralne podróże LIVE! tym razem pod hasłem Wyspa poplątanych języków. Transmisję poprowadzi małżeństwo – Mirella Rogoza-Biel i Konrad Biel, aktorzy teatru. Tego dnia najmłodsi widzowie spotkają się także na żywo z maskotką teatralną – żółtym kogutem nazwanym Bajtkiem oraz będą odgadywać zagadki i łamigłówki językowe, a do wygrania będą gadżety związane z Teatrem Andersena.

W sam Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca możecie uczestniczyć w spotkaniu live, poznając kolejną wyspę teatralną. To Wyspa niespodzianek, której bohaterami będą inni aktorzy na co dzień pracujący również w Teatrze Andersena, czyli Katarzyna Staniewska, Natalia Sacharczuk i Łukasz Siwy Staniewski. Prowadzący transmisję przedstawią różne scenki, posługując się lalkami teatralnymi, a dzieci znów będą mogły zobaczyć maskotkę koguta Bajtka. Będą też różne zagadki i nagrody niespodzianki. Emisja tego wydarzenia odbędzie się o godzinie 19:00.

Tego samego dnia o 9:30 na profilu facebookowym Teatru Andersena będzie można także posłuchać ostatniej audycji na żywo z cyklu Domowe czytanie Andersena. Aktor Bogusław Zbigniew Byrski zinterpretuje dla Was baśń „Anioł” autorstwa Hansa Christiana Andersena. Spóźnialscy będą mogli posłuchać tego nagrania jeszcze przez 24 godziny po jego emisji. Będzie dostępne na stronie internetowej teatru oraz na Facebooku.

Park Labiryntów i Miniatur w Rąblowie – dla małych i dużych

23 maja po długiej przerwie otworzono Park Labiryntów i Miniatur w Rąblowie. To magiczne miejsce pełne kwiatowych ogrodów, krzew i drzew. Znajdziecie tu między innymi Labirynt Różany, Labirynt Linowy, Labirynt Truskawkowy i Malinowy czy ogromny Labirynt Główny. Przejście tego ostatniego wymaga zaangażowania, ponieważ po drodze czekają Was sekretne zadania, a wszystko po to, by zdobyć Laur Zdobywcy Labiryntów.

W Parku Miniatur zobaczycie natomiast mini budynki będące odwzorowaniem architektury drewnianej między innymi kazimierskich, nałęczowskich i puławskich zabytków. To dawne budowle użytkowane przez ludzi – wille, chałupy, kościoły, ale też najpiękniejsze regionalne miejsca o bogatej historii jak Góra Trzech Krzyży czy nieistniejąca już Brama Puławska. Ta niezwykła kolekcja liczy aż 50 miniatur.

Dzieci i ich rodzice mają też okazję między innymi przejść Ścieżkę Edukacyjną pełną figurek zwierząt wraz z ich opisami, usiąść na Ławkach Przeżyć, czy wejść do indiańskiego Namiotu Tipi.

Park otwarty jest od godziny 10 do 19. Bilet normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 16 zł, ale dzieci do 4 roku życia mogą wejść do parku za darmo.

Dzień Dziecka ze zwierzętami w Zamościu

W Ogrodzie Zoologicznym w Zamościu czeka na Was wiele dzikich zwierząt. To wspaniały pomysł na spędzenie rodzinnego Dnia Dziecka i poznanie wielu gatunków zwierzęcych przyjaciół. Tutaj ujrzycie między innymi strusie, kangury, żyrafy, małpy, ryby, żółwie, tygrysy, ptaki jednak wyjątkiem jest motylarnia, która jest obecnie zamknięta.

Kasa główna w zamojskim zoo jest czynna codziennie w godzinach 9-16, a osoby zwiedzające mogą przebywać na terenie parku zoologicznego do godziny 17. Zanim wybierzecie się do ZOO w Zamościu, w dniu wizyty musicie dokonać rezerwacji telefonicznej pod numerem 84 639 34 70 oraz podać planowaną godzinę przybycia.

W poniedziałki bilet wstępu kosztuje 18 zł dla wszystkich, a jeśli chodzi o opłatę za bilet obowiązującą od wtorku do niedzieli, to normalna wejściówka dla dorosłych kosztuje 23 zł,
a bilet ulgowy to koszt 18 zł (dla dzieci od 3 do 6 roku życia, rencistów i emerytów, uczniów i studentów do 26 lat oraz dla osoby niepełnosprawnej i jej towarzysza). Za darmo mogą natomiast wejść najmłodsi do 3 roku życia.

Dodatkowo wraz z Kartą Dużej Rodziny macie prawo do zniżek, oszczędzając 2 zł na bilecie normalnym, jak i ulgowym.

Magiczne Ogrody zapraszają na baśniową przygodę

Rodzinny park tematyczny Magiczne Ogrody w Trzciankach obok Janowca jest już otwarty. To wyjątkowe miejsce stworzone na podstawie oryginalnej baśniowej historii znane jest zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Kiedy najmłodsi będą cieszyć się widokiem bajkowych postaci i stworów, ich opiekunowie będą mogli zrelaksować się wśród setki tysięcy roślin. Na tym zielonym terenie żyje też wiele gatunków ptaków, gadów czy owadów, a poszczególne tematyczne krainy oddzielają skały i strumienie.

Tylko tutaj możecie zwiedzić Zamek Wróżek, zobaczyć i wysłuchać opowieści i śpiewu Skrzata Kronikarza, zobaczyć Kwiatową Dolinę, odkryć domki Bulwiaków czy zjechać
z Krasnoludzkiej Wieży Prób. To tylko część atrakcji, których możecie doświadczyć w ten weekend. Ze wszystkich udogodnień można skorzystać w cenie jednego biletu.

Magiczne Ogrody dostępne są w sobotę i niedzielę od godziny 10 do 19. Bilety można natomiast kupić na miejscu, ale zamawiając je online, zyskujecie 5 proc. rabatu na wstęp. Co ciekawe maluchy o wzroście do 100 cm za wejściówkę płacą jedynie 5 zł.

Bilet normalny kosztuje 58 zł, ulgowy 48 zł, a grupowe karnety rodzinne to koszt 140 zł (dla 3 osób) i 189 zł (dla 4 osób).

Spotkanie ze sztuką w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

W Muzeum w Kozłówce czeka na Was wyjątkowy zespół pałacowy zachwycający turystów
z całej Polski i Europy. Dodatkowo otacza go pięknie zachowany park z zabytkowym kompleksem leśnym i ogrodem kwiatowym. Wszystko to sprawia, że dla odwiedzających czas magicznie staje w miejscu.

Tutaj nie tylko spędzicie czas z dziećmi wśród natury, ale możecie im też zorganizować piękną lekcję historii. W Pałacu mieści się kilka pomieszczeń, które skrywają architektoniczne perełki utrzymane w różnych stylach np. Biblioteka, Jadalnia, Pokój Egzotyczny czy Salon Biały. Przechadzając się po pałacu, najmłodsi mogą poznać dzieje rodu Zamoyskich, a przy okazji zobaczyć dawny wystrój łączący kulturę europejską z polskimi tradycjami.

Wstąpcie też do Galerii Sztuki Socrealizmu, by móc podziwiać prace polskich artystów
i czasową ekspozycję „1949–2019. Stale o Nowej Hucie”. Naprzeciwko tej części budynku mieści się natomiast tak zwana Powozownia. Tu zobaczycie wystawę przedstawiającą dawne pojazdy konne, akcesoria jeździeckie czy inne przedmioty podróżne.

Pałac, Galerię Sztuki Socrealizmu i Powozownię można zwiedzać od wtorku do niedzieli
w godzinach 11-15. Bilety wstępu są dostępne w kasie muzeum, jak i online. Wstęp do pałacu kosztuje 28 zł, a wejściówka ulgowa to koszt 14 zł. Za bilet do Galerii Sztuki Socrealizmu zapłacicie za to 10 zł i 5 zł za bilet ulgowy, a wstęp do Powozowni kosztuje 8 lub 4 zł. Dzieci do lat 7 mogą jednak odwiedzić muzeum bezpłatnie.

Wszystkie ekspozycje można także odwiedzić kupując karnet. W tym przypadku bilet normalny kosztuje 38 zł, a ulgowy 19. Jeśli chodzi natomiast o spędzanie czasu w parku okalającym Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, to możecie po nim spacerować w godzinach 9-19.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments