Akcja inteGRAcja w najbliższy weekend w Lublinie

0
54

Planszówki, wspólne gotowanie i warsztaty to plan polsko-ukraińskich spotkań integracyjnych na najbliższy piątek i sobotę (23-24 września). Na dzieci i młodzież czeka wspólne gotowanie barszczu i wykonywanie wyszywanki.

Część warsztatów w ramach Akcji inteGRAcja odbędzie się w Miejscówce, czyli specjalnej przestrzeni dla młodzieży stworzonej wspólnie przez SKENDE i Miasto z myślą o integracji młodych ludzi w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

– Udział w zaplanowanych aktywnościach to możliwość poznania siebie nawzajem, co ułatwi nawiązywanie znajomości i przyjaźni w nowym roku szkolnym. Zapraszamy na bezpłatne spotkania i warsztaty, będzie to czas dobrej zabawy ułatwiający znalezienie tego co łączy dzieci i młodzież z obu krajów – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji, pełnomocniczka prezydenta Lublina ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Akcja inteGRAcja to dwudniowe spotkania dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. Uczestnicy wezmą udział we wspólnych warsztatach, gotowaniu oraz różnych grach. Nad zapewnieniem dobrej zabawy i ciekawych zajęć integrujących czuwać będą studentki z UMCS oraz Łucka.

Spotkania rozpoczną się w piątek (23 września), warsztatami kulinarnymi dla dzieci i młodzieży GotuJEMY barszcz. Aby wziąć w nich udział, trzeba się zapisać wybierając przy tym odpowiednią grupę wiekową i godzinę. Od 15.00 w bistro Szwedzki Stół możliwa będzie degustacja barszczu ukraińskiego. Następnie zaplanowany jest wieczór z planszówkami w Miejscówce (w godz. 16.00-18.30). Zapisać się na wydarzenie można na stronie Skende Shopping Lublin.

W sobotę (24 września) dominować będą warsztaty: tworzenia wianków z kwiatów, jak i Wyszywanka Fashion, czyli tradycyjnej sztuki ozdabiania ubrań, ale w nowym wydaniu oraz plecenia makramowych bransoletek. Poszczególne zajęcia przewidziane są dla uczestników w określonym wieku, dlatego warto wcześniej zapisać się wybierając odpowiednią grupę. Równolegle działać będzie strefa gier w której czekają m.in. planszówki w wersji polskiej i ukraińskiej, a także strefa kreatywna dla dzieci, gdzie z pudełek tekturowych tworzone będą makiety zamków.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments