W sobotę (30 kwietnia) w Teatrze Starym w Lublinie zobaczymy spektakl Aleja Zasłużonych Teatru Polonia z Warszawy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00. W roli głównej zobaczymy Krystynę Jandę.

Spektakl autorstwa Jarosława Mikołajewskiego w reżyserii i adaptacji Krystyny Jandy to propozycja wyjątkowa. Sztuka opowiada bowiem historię bohaterki, która jest poetką i postanowiła zaplanować swój pogrzeb. Skromne warunki materialne, ale też poczucie wartości własnych dokonań, skłaniają ją, by domagać się pochówku na koszt państwa w tytułowej alei.

Plan nie jest prosty do wykonania, ponieważ rzeczywistość, w której poetka jeszcze żyje, nie spełnia łatwo zrozumiałych wydawałoby się oczekiwań. W Alei zasłużonych często rozbrzmiewa śmiech, choć podszyty jest on goryczą. Na scenie dokonuje się rozrachunek z życiem poetki, przedstawicielki wymierającej polskiej inteligencji, wreszcie kobiety po przejściach.

W roli głównej zobaczymy Krystynę Jandę (ona), Olgierda Łukaszewicza (mąż), Emilię Krakowską (matka), Dorotę Landowską (urzędniczkę Ministerstwa Kultury) i Grzegorza Wachoła (urzędnika kancelarii cmentarza).

Bilety można nabyć w cenie 150 zł (bilet VIP), 120 zł (I miejsca), 90 zł (miejsca w II strefie) i 50 zł (miejsca w strefie III). Są one dostępne w kasie teatru.

Fot. Robert Jaworski / Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments