W piątek (20 lipca) odbędzie się premiera najnowszego pokazu fontanny na placu Litewskim! „Anioły lubelskie” w reżyserii Janusza Opryńskiego to nie tylko piękna i poruszająca historia powstania fresków w Kaplicy Trójcy Świętej, ale też niespotykane połączenie świata teatru i zachwycającej technologii.

„Anioły lubelskie” to 12 minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Freski, które powstały 600 lat temu, namalowane zgodnie z zasadami sztuki bizantyńskiej. Malowidła zostały na nowo odkryte w 1918 roku, sto lat temu, kiedy Polska odzyskała niepodległość. Od lat pobudzają wyobraźnię artystów, ludzi teatru, muzyki i sztuk wizualnych.

W stworzeniu najnowszego pokazu wzięli udział wybitni artyści, wśród nich lubelscy twórcy: Rafał Rozmus, autor muzyki oraz kolektyw kilku.com, który zaprojektował i wykonał animację 2D i 3D. Poezja i tekst historyczny w interpretacji znakomitych polskich artystów: Doroty Landowskiej, Łukasza Lewandowskiego i Zbigniewa Dziducha. Partie wokalne nagrano w lubelskiej cerkwi katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego.

Kiedy zobaczymy “Anioły lubelskie”

* 20 lipca, godz. 21.00

* 26 lipca, godz. 21.00

* 27 lipca, godz. 21.00

* 28 lipca, godz. 21.00

* 29 lipca, godz. 21.00

Fot. Centrum Kultury w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments