Akcja zimowego utrzymania miasta w trybie kryzysowym została zakończona. Służby drogowe pracowały całą noc. W odśnieżanie miasta zaangażowany był cały sprzęt – blisko 100 pługosolarek i ciągników. Takie działanie pozwoliło na udrożnienie głównych ciągów komunikacyjnych, co również wpłynęło na poprawę warunków drogowych i upłynnienie ruchu w mieście.

Aktualnie zimowe utrzymanie miasta prowadzone jest zgodnie ze standardowymi zasadami. Ponad 50 specjalistycznych pojazdów wspomagają brygady realizujące odśnieżanie ręczne. Zaangażowanie sprzętu jest zwiększane na bieżąco, w zależności od potrzeb. Finalizowane są prace jeszcze na drogach I i II kategorii.

Jak zapewnia Ratusz, ulice są przejezdne, lokalnie na głównych drogach może jeszcze zalegać niewielka warstwa błota pośniegowego. Trudniejsza sytuacja występuje na drogach osiedlowych oraz tych, które nie są objęte żadną kategorią zimowego utrzymania miasta. Dlatego obecnie prace koncentrują się na odśnieżaniu tych właśnie ulic oraz chodników. Następnie realizowane będą zgłoszenia interwencyjne.

Sygnalizacje świetlne funkcjonują bez zakłóceń, natomiast zmiany w oprogramowaniu wprowadzane są na bieżąco w celu upłynnienia ruchu w mieście.

Mimo poprawy warunków drogowych, miasto prosi kierowców oraz pieszych o zachowanie ostrożności, szczególnie przy wyprzedzaniu pługopiaskarek. Należy pamiętać, że wspomniane pojazdy często usuwają zalegający śnieg leżący w osi jezdni, wobec czego muszą zjechać ze swojego pasa.

W sprawach zimowego utrzymania miasta, zgłoszenia przyjmowane są pod następującymi numerami telefonów:

w zakresie dróg – tel. 81 466 57 89, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobota, niedziela i dni świąteczne);

w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym – tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku);

w zakresie miejsc parkingowych – tel. 81 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku);

w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments