Natalia Kukulska, Margaret, Mery Spolsky, Bovska i Zalia – 5 wyjątkowych i inspirujących artystek, kumulacja subtelnej czułości, zahartowanej, bezkompromisowej kobiecości, różnych historii i doświadczeń – takie jest muzyczne BABIE LATO, czyli projekt specjalny festiwalu Santander Letnie Brzmienia, który usłyszymy 22 lipca w Lublinie. Pod przewodnictwem Natalii Kukulskiej wokalistki połączyły siły w utworze Cudowne lata, który jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych!

BABIE LATO to kolektywny projekt muzyczny realizowany w ramach festiwalu Santander Letnie Brzmienia, który zawita do 9 największych miast w Polsce. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy artystki będące nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mające swój głos poza nią.

W Lublinie, na terenie Browaru Perła, 22 lipca z BABIM LATEM zagrają Natalia Kukulska, Bovska, Margaret oraz Mery Spolsky.

MOŻE WŁAŚNIE TO CUDOWNE LATA?

Imprezowe kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych, popowych, soulowych a nawet trapowych czy latynoskich rytmów w kobiecym ujęciu. Artystki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single, w tym premierowe Cudowne lata (wyd. Universal Music Polska). Posłuchaj utworu!

Utwór promujący projekt BABIE LATO łączy 5 wokalnych i artystycznych, czasem odmiennych kobiecych światów i sięga do konwencji, która nawiązuje stylistyką do tradycji żywego funkowego grania, królującego w latach 70. ubiegłego wieku.

Utwór autorstwa Natalii Kukulskiej i producenta Archie Shevsky’ego to piosenka pełna energii, która zaraża optymizmem i skłania do refleksji o naszych ciągłych oczekiwaniach wobec tego, co przeżywamy. Czy tu i teraz nie okaże się z pewnej perspektywy naszym najlepszym czasem? Słowa niosą przekaz, że jesteśmy we właściwym momencie i w pełni wystarczający.

„Stworzenie tego projektu było dla mnie twórczym i muzycznym wyzwaniem. Powiem szczerze, choć bycie na scenie jest wielkim spełnieniem, sama chciałabym być po drugiej stronie i móc doświadczyć tego, co dla Was szykujemy!” – dodaje Natalia Kukulska.

Artystkom na scenie będzie towarzyszyć wyjątkowy, 13-osobowy skład muzyków zaproszonych do projektu, w którym oprócz ciekawego instrumentarium, znajdzie się miejsce dla DJ’a. Utwory w nowych, koncertowych aranżacjach i zaskakujących mashupach wypełnią ponad godzinny koncert, który będzie syntezą letniego chilloutu, dobrej zabawy i pozytywnej energii.

CUDOWNE LATA ZŁAPANE W KADRACH

Premierze singla towarzyszy teledysk w reż. Michała Radziejewskiego. „Zależało mi na utrzymaniu wakacyjnego klimatu. Pomimo różnorodności prezentowanej przez każdą z artystek, odczuwamy spójność i harmonię, dzięki kwietnym motywom, grze kolorów i dominacji ciepłego światła. Te elementy wprowadzają nas w atmosferę beztroski i radości, niewątpliwie oddając esencję letnich wrażeń” – zauważa autor teledysku.

LAUREACI FRYDERYKÓW GWIAZDAMI WAKACYJNEJ TRASY

Dwudniowy festiwal Santander Letnie Brzmienia odbędzie się 21 i 22 lipca na terenie Browaru Perła w Lublinie. Na scenie wystąpią laureaci Fryderyków! Vito Bambino, który otrzymał statuetkę w kategorii „Utwór roku” za piosenkę Za daleko nagraną z Mrozem, zaprezentuje m.in. materiał z nowej płyty Poczekalnia. W line-upie pojawia się niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska, która właśnie wydała nowy studyjny album Degrengolada oraz człowiek orkiestra Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, który bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz.

Ponadto festiwalowe sceny wypełnią koncerty, podczas których zagra plejada artystek i artystów, którzy od lat kreują muzyczne trendy i wyznaczają rozwój rodzimej sceny muzycznej: LemON, Kaśka Sochacka, Szczyl, Rubens, ARS LATRANS Orchestra i IGNACY.

Harmonogram Santander Letnie Brzmienia 2023

Lublin / 21-22.07 / Browar Perła

21.07 (piątek) 

ZALEWSKI ŚPIEWA NIEMENA, Kaśka Sochacka, Vito Bambino, LemON, Zalia, ARS LATRANS Orchestra

22.07 (sobota) 

Projekt specjalny BABIE LATO, Nosowska, Szczyl, Mery Spolsky, Rubens, IGNACY

Więcej informacji: www.letniebrzmienia.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments