Pod koniec tego tygodnia (29 września) w Teatrze Starym rozpoczyna się nowy sezon wydarzeń z cyklu „Bajkowa niedziela”. To spotkania z literaturą dla najmłodszych, które od kilku lat na stałe weszły do repertuaru tej lubelskiej instytucji kultury.

Dzieci będą mogły uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez aktorów lubelskich teatrów oraz artystów spoza Lublina. Będą oni czytać młodemu pokoleniu najpiękniejsze bajki, opowieści i legendy. Przedstawiona literatura stanie się jednak pretekstem do poruszenia tak ważnych kwestii, jak np. relacje z innymi, bycie sobą, wolność czy emocje.

W to niedzielne popołudnie dzieci usłyszą historię rudego kundelka Remika, który nagle trafia do schroniska. Dzięki magicznym wierszom, które stworzy los samotnych psich towarzyszy, odmieni się – znajdą domy pełne miłości. O tym, co będzie dalej, młodzi widzowie dowiedzą się już 29 września. Książkę „Psierociniec” autorstwa Agaty Widzowskiej-Pasiak przeczyta Natalia Sacharczuk, aktorka Teatru Andersena.

Wydarzenie „Bajkowa niedziela” jest bezpłatne, ale obowiązują na nie wejściówki, które należy odebrać w kasie teatru. Spotkanie dla najmłodszych odbędzie się w niedzielę, 29 września, o godz. 17 w Teatrze Starym w Lublinie, Jezuicka 18.

Kolejne „Bajkowe niedziele” w tym sezonie:

27 października, godz. 17:00

24 listopada, godz. 17:00

Fot. Dorota Awiorko / Teatr Stary w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments