Już w ten piątek (27 września) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się wydarzenie upamiętniające 25. rocznicę śmierci legendarnego wokalisty grupy Dżem. „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu” to jeden z kilku koncertów organizowanych w całej Polsce. Podczas jego trwania usłyszymy syna zmarłego artysty, Sebastiana Riedla wraz
z założoną przez niego grupą Cree.

Zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa istnieje już 26 lat i jest ucieleśnieniem marzeń byłego frontmana Dżemu, które spełnił jego syn. Ryszard Riedel od zawsze interesował się historią i życiem Indian. Nazwa grupy nawiązuje więc do jednego z plemion Indian kanadyjskich.

Podczas koncertu „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu” usłyszymy największe przeboje nieżyjącej ikony polskiej muzyki. Grupa Cree zagra w składzie: Sebastian Riedel – gitara, śpiew, harmonijka, Bartek Miarka – gitara, Lucjan Gryszka – gitara basowa, Kuba Majerczyk – perkusja, Adam Lomania – instrumenty klawiszowe.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 27 września, o godz. 20 w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1. Bilety na wydarzenie w cenie 50-110 złotych są jeszcze dostępne.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments