Koncerty, konkursy muzyczne i wystawy. To wszystko czeka na uczestników XXXII Konkursu Piosenki Studenckiej i Turystycznej Bakcynalia 2018. Wydarzenie odbędzie się w ACK UMCS „Chatce Żaka” od piątku (26 października) do niedzieli (28 października).

Starszym fanom tego gatunku muzyki i górskich klimatów ten festiwal znany jest jako Epidemia Piosenki Turystycznej. Muzyczna epidemia rozpocznie się już w piątek. W ten dzień na uczestników będzie czekać między innymi wernisaż wystawy pokonkursowej „Lublin 1918-2018”. W ten dzień odbędzie się również koncert Małe Bakcynalia i Bakcynaliowe śpiewanki, na które organizatorzy zapraszają do studenckiego Rock Baru.

W sobotę odbędzie się główny koncert konkursowy (wstęp wolny). Wieczorem, bo już o godzinie 19 odbędzie się finał całego konkursu.

W niedzielę organizatorzy zapraszają na spacer po Lublinie, który zorganizowany zostanie pod hasłem: „Lubelski Spacer z Historią”. Zwieńczeniem festiwalu będzie spotkanie pt. „Maluchem przez Afrykę”, na którym będziecie mogli porozmawiać z autorem, Pawłem Fiedlerem.

Bilety wstępu na wszystkie wydarzenia festiwalowe są dostępne w cenach: 55 złotych karnet normalny, 45 złotych ulgowy i 25 złotych studencki. Bilety i karnety ulgowe są przeznaczone dla seniorów oraz dla posiadaczy Karty Absolwenta UMCS. Bilety i karnety studenckie są przeznaczone dla studentów studiów licencjackich i magisterskich oraz dla uczniów lubelskich szkół.

PROGRAM

26 października – piątek

 • 10.00 – MAŁE BAKCYNALIA (wstęp wolny)
  Mała Sala Widowiskowa, Chatka Żaka
 • 18.00 – Festiwalowe Żywe Książki (wstęp wolny)
  Hol przed Małą Salą Widowiskową, Chatka Żaka
 • 18.30 – wernisaż wystawy pokonkursowej „Lublin 1918-2018” (wstęp wolny)
  Hol przed Małą Salą Widowiskową, Chatka Żaka
 • 19.00 – PIEŚŃ NIEPOKORNA – Andrzej Garczarek, Jacek Kleyff w ONZ (bilety: 25 zł normalny / 20 zł ulgowy / 15 zł studencki)
  Mała Sala Widowiskowa, Chatka Żaka
 • 22.00 – Bakcynaliowe śpiewanki (wstęp wolny)
  Rock Bar

27 października – sobota

 • 14.00 – KONCERT KONKURSOWY (wstęp wolny)
  Mała Sala Widowiskowa, Chatka Żaka
 • 19.00 – KONCERT FINAŁOWY – Wołosatki, Zespół Reprezentacyjny, laureaci Koncertu Konkursowego i Małych Bakcynaliów (bilety: 35 zł normalny /30 zł ulgowy / 15 zł studencki)
  Studio Koncertowe, Radio Lublin

28 października – niedziela

 • 14.00 – Lubelski Spacer z Historią. Zbiórka pod Zamkiem Lubelskim (wstęp wolny)
 • FESTIWALOWE SPOTKANIA PODRÓŻNICZE (wstęp wolny)
  Mała Sala Widowiskowa, Chatka Żaka
 • 16.00 – „20 lat w Zawadce – chałupa SKPB Lublin w Zawadce Rymanowskiej” – spotkanie z członkami Koła
 • 18.00 – „Maluchem przez Afrykę” – Arkady Paweł Fiedler

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments