Barber shopy stają się coraz popularniejsze, nic więc dziwnego, że również w Lubinie otwierają się kolejne zakłady fryzjerskie tylko dla mężczyzn. Sprawdziliśmy, gdzie w Lublinie można skorzystać z usług barbera i ile to kosztuje.

Barber – kto to taki?

Barber najogólniej mówiąc to fryzjer specjalizujący się w stylizacji włosów męskich. Zazwyczaj wykonuje on klasyczne cięcia i uczesania, nie zajmuje się farbowaniem, czy artystycznymi fryzurami. Dodatkowym atutem barbera jest to, że poza włosami na głowie, zajmuje się również męskim zarostem. Bez problemu poradzi sobie ze zgoleniem, skróceniem, a także wystylizowanym brody i wąsów. Co więcej w barber shopie dowiesz się, jak zadbać o swoje włosy i brodę oraz jakich produktów możesz do tego używać.

Każdy mężczyzna powinien chociaż raz w życiu skorzystać z usług barbera. Chociażby po to, aby przekonać się, jaki efekt daje golenie brzytwą, bo współczesny golibroda jest mistrzem w posługiwaniu się nią. Wysoki poziom obsługi klienta jest jedną z priorytetowych rzeczy w barber shopach. Widać to m.in. w dbaniu o higienę, bo brzytwy, którymi goleni są panowie często odkażane są np. ogniem.

Piękno wymaga czasu

Wchodząc do zakładu trzeba liczyć się z tym, że nie będzie to szybkie cięcie w 15 minut. W instytucji barber shopów nie chodzi tylko o strzyżenie i golenie, ale o cały rytuał z tym związany. Przed rozpoczęciem golenia, twarz przykrywana jest ciepłym ręcznikiem, by otworzyć pory skóry, następnie nakładane są kosmetyki zmiękczające zarost i piana przygotowana przez barbera. Po goleniu brzytwą całość zmywana jest zimnym ręcznikiem, następuje zamknięcie się porów. Na koniec wykonywany jest masaż i nakładane są kosmetyki pielęgnacyjne. Całość zazwyczaj zajmuje ok. 40 minut. Również praca z trymerem i nadawanie kształtu brodzie wymaga czasu. Dlatego tak ważna jest atmosfera tego miejsca. Część lubelskich barber shopów oferuje nawet szklaneczkę whisky czekającym na swoją kolej klientom 😉

LUBELSKIE BARBER SHOPY

  • Barber Shop – Fryzjer męski – ul. 3 Maja 12

godziny otwarcia: pon.-pt.: 10-18, sob: 10-14

Ma w swojej ofercie: strzyżenie maszynką – 20 zł, strzyżenie klasyczne (dzieci/emeryci) – 25 zł, strzyżenie klasyczne (studenci) – 30-35 zł, strzyżenie klasyczne – 40 zł, strzyżenie brody – 40 zł, komplet – 70 zł, “royal” komplet – 90 zł. Dodatkowo można tu zakupić kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji zarostu.

Fot. Barbara Bryła
  • Conan Barber – ul. 3 Maja 10 m. 5 (2 piętro)

godziny otwarcia: pon-pt: 11-19, sob: 11-17

Oferuje strzyżenie maszynką na jedną długość brody – 30 zł, golenie głowy brzytwą – 50 zł, strzyżenie włosów – 50 zł, golenie twarzy brzytwą – 50 zł, combo – broda + twarz – 80 zł, strzyżenie brody z pielęgnacją – 40 zł oraz szklaneczkę whisky na umilenie czasu oczekiwania.

Fot. Barbara Bryła
  • Cyrulik Lubelski – Barber Shop – ul. Kołłątaja 5

godziny otwarcia: pn-pt: 10-19

Mają w ofercie: strzyżenie klasyczne – 40 zł, strzyżenie maszynką – 20 zł, strzyżenie brody – 40 zł, komplet (strzyżenie klasyczne + strzyżenie brody) – 70 zł. Klienci dodatkowo wypiją tu szklaneczkę whisky lub oldschoolową oranżadę.

Fot. Barbara Bryła

godziny otwarcia: pon-pt: 9-17

Tu w cenniku znajdziemy: strzyżenie męskie – 60/80 zł, strzyżenie i pielęgnacja brody – 60 zł, strzyżenie na krótko maszynką – 40 zł, combo: włosy + broda – 100/120 zł, golenie twarzy brzytwą – 60 zł, golenie głowy brzytwą – 60 zł. Jest możliwość również wykupienia karty podarunkowej o wartości 120, 100, 80 lub 60 zł. Na miejscu Klienci mogą zaopatrzyć się w doskonałe kosmetyki do pielęgnacji włosów i zarostu. Wymagana jest wcześniejsza telefoniczna rezerwacja.

godziny otwarcia: pon-pt: 10-18

Barberzy i barberki z Bluesa oferują swoje usługi w następujących cenach: strzyżenie męskie – 60 zł, strzyżenie i pielęgnacja brody – 60 zł, strzyżenie na krótko maszynką – 40 zł, combo: włosy + broda – 100 zł, golenie twarzy brzytwą – 60 zł, golenie głowy brzytwą – 60 zł.

Tutaj też można na miejscu kupić kosmetyki i karty podarunkowe, na fotel nie siądziemy jednak bez wcześniejszego uzgodnienia terminu przez telefon.

  • Barber Shop Golibroda – ul. Bernardyńska 18

godziny otwarcia: pon, śr, pt: 13-21, wt, czw: 9-17

Panowie skorzystają tutaj z usług, takich jak: strzyżenie – 40-60 zł, trymowanie – 40 zł, rytuał – 60 zł, grooming (rytuał golenia + maseczka lub peeling, usuwanie włosów z nosa i uszy) – 150 zł.

Fot. Barbara Bryła

W Lublinie znajdziemy również Barber Shop przy ul. Radziwiłłowskiej 1, a w najbliższych miesiącach otworzą się dwa kolejne lokale.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Fotele barberskie
5 lat temu

Popyt rodzi podaż – coraz większe zainteresowanie takimi usługami powoduje, że barbershopy są otwierane już nie tylko w dużych miastach, ale też na prowincji 🙂 Zawód ten jest dość wymagający, ale ma duże wzięcie.

Aron
Aron
2 lat temu

Irish Razor Barber House – najlepszy w Lublinie, moim zdaniem.Kryształowa 2, lokal 7 . Lublin