Już w najbliższy weekend (30 i 31 marca) zostaną wprowadzone zmiany w ruchu drogowym przy ul. Wrotkowskiej. Powodem są postępujące prace przy budowie nowego odcinka drogi łączącej ul. Kunickiego z ul. Wrotkowską.

Zmiany w organizacji ruchu, które wprowadza wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A., będą dotyczyć drogi od stacji paliw przy ul. Wrotkowskiej do rejonu terenów wojskowych. Ruch na tym odcinku nie zostanie wstrzymany.

Dalszy plan pracy przewiduje 4 etapy. W pierwszym, wprowadzonym w sobotę (30 marca), roboty będą prowadzone na jezdni po stronie Lubelli, od stacji paliw do rejonu terenów wojskowych. W trakcie prac jezdnia zostanie wyłączona z ruchu. Ruch obustronny będzie odbywał się na jezdni po stronie stacji paliw. Kierowcy wciąż będą mogli poruszać się objazdem ul. Inżynierską do ul. Smoluchowskiego. Dalej jazdę będzie można kontynuować ul. Smoluchowskiego do ul. Herberta. Nie pojedziemy jednak ul. Smoluchowskiego do ul. Nowy Świat.

Drugi etap pracy rozpocznie się w niedzielę (31 marca). Roboty prowadzone po stronie stacji paliw zakładają wyłączenie z ruchu ul. Wrotkowskiej od skrzyżowania z ul. Diamentową, ul. Inżynierskiej od ul. Wrotkowskiej do przejazdu kolejowego i ul. Smoluchowskiego od sklepu z glazurą do ul. Nowy Świat.

Trzeci i czwarty etap prac będą obejmowały roboty w ciągu ul. Smoluchowskiego. Będą one prowadzone przy zajęciu połowy jezdni w każdym etapie. Zostanie wprowadzony tam ruch wahadłowy po sąsiedniej stronie jezdni.

Budowa jezdni będącej przedłużeniem ul. Dywizjonu 303 trwa od początku 2018 roku. Plany zakładają powstanie nowej, dwujezdniowej drogi śladem ul. Wyścigowej poprowadzonej do ul. Wrotkowskiej. Termin zakończenia prac przypada na połowę bieżącego roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments