Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, prezydent Lublina Krzysztof Żuk chce zakazać Marszu Równości, który jest planowany na 28 września w Lublinie. Powodem jest obawa o bezpieczeństwo mieszkańców Lublina.

Planowany na 28 września II Marsz Równości miał kilka razy zmienianą trasę. Początkowo miał wyruszyć z Placu Zamkowego, jednak wydarzenie kolidowało z zaplanowaną również na ten dzień przysięgą wojskową. Później trasa ulega modyfikacji, ponieważ przebiegała zbyt blisko szpitali. Następnie miał zaczynać i kończyć się na placu Teatralnym, ale okazało się, że w tym miejscu również planowane jest inne wydarzenie.

W ubiegłym roku Marsz Równości w Lublinie był kilkakrotnie blokowany przez kontrmanifestację środowisk narodowych. Doszło do przepychanek z policją. W stronę funkcjonariuszy leciały cegły i kamienie. Policjanci zmuszeni byli użyć gazu i armatek wodnych. Zatrzymano kilkadziesiąt osób, 2 policjantów było rannych. Wcześniej w obawie o bezpieczeństwo mieszkańców Lublina, marszu zakazał prezydent Lublina. Sąd uchylił ten zakaz.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
piotrek
piotrek
4 lat temu

Kłamstwa, nie było rannych policjantów a ci co rzucali kamieniami to byli opłaceni przez środowiska lewicowe ludzie żeby oczernić normalnych ludzi. Stop homo terroryzmowi.
Przykre jest że taka propagandowa nagonka leci na środowiska narodowe 🙁

Adam
Adam
4 lat temu
Reply to  piotrek

Żal mi Ciebie, jak można takie głupoty wypisywać

Julia
Julia
4 lat temu
Reply to  piotrek

“typowy prawak”.moze poczytaj sobie kto został zatrzymany podczas rozróbek? Np działacz konfederacji. Słuchałes kto wykrzykiwal “zakaz pedalowania”? Niestety, ciężko uwierzyć jak pełne ciemnoty jest to środowisko ale to fakt. To ta słynna katolicka miłość do bliźniego. Homo terror od ludzi którzy nie chc abyc opluwani I zawrzeć formalne związki. Szkoda że jest Stam mało pewny bycia hetero że aż tak się boisz innego człowieka. Spokojnie, ja nadal hetero jesstem mimo znajomych o różnej orientacji.