Betlejemski Cud. Znani artyści nagrali piosenkę świąteczną (wideo)

0
613

Krzysztof Cugowski, Michał Wiśniewski, Witold Paszt czy Wanda Kwietniewska. Między innymi tych artystów będziemy mogli usłyszeć w świątecznej piosence pt.„Betlejemski cud”, której premiera odbyła się we wtorek (15 grudnia).

– Pomysł na utwór pojawił się dość spontanicznie. Agnieszka Wiechnik była jeszcze zajęta kończeniem piosenki Ali i Oli Tracz „Święta to radości czas”, ale pomyślałem, że fajnie by było nagrać coś jeszcze – wyjaśnia Rafał Konieczny, kompozytor. – Usiadłem do pianina i zacząłem grać i wtedy wpadł motyw przewodni. Później wysłałem do Agnieszki zarys utworu, a ona napisała tekst.

W piosence usłyszymy między innymi samą wokalistkę, jak i Witolda Paszta (VOX), Wandę Kwietniewską (Wanda i Banda), Michała Wiśniewskiego (Ich Troje), Huberta Radzikowskiego (Radio ZET), a w chórkach zaśpiewa Karolina Charko, Aleksandra Janiuk, Aleksandra Radecka-Kohn i Agnieszka Wiechnik.

– Chcieliśmy zaprosić kogoś z zaprzyjaźnionych artystów, z którymi kiedyś mieliśmy okazję współpracować. Zaczęliśmy od lubelskich twórców. Zadzwoniłem do Krzysztofa Cugowskiego, a on się bardzo chętnie zgodził. Zadzwoniłem też do Wandy Kwietniewskiej, bo nagrywałem z nią dwa lata temu świąteczną piosenkę. To była akcja charytatywna – wyjaśnia.

Piosenka ma być nie tylko utworem świątecznym. Artystom zależy na tym, by w tym trudnym czasie pandemii była ona prezentem dla mieszkańców Lublina. – Chcieliśmy, żeby to było coś takiego spokojnego. Tekst wyraźnie nawiązuje do świąt, ale chcieliśmy aby utwór dawał też nadzieję i pokrzepiał w tym trudnym czasie – podsumowuje Rafał Konieczny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments