Policjanci kontrolują osoby odwiedzające galerie handlowe. Okazuje się, że nie wszyscy klienci stosują się do reżimu sanitarnego. Wiemy, ile mandatów wystawiła lubelska policja od momentu otwarcia galerii.

– W Lublinie policjanci pouczyli 7 osób, nałożyli 39 mandatów, 9 osób odpowie przed sądem. W całym województwie lubelskim mundurowi wykryli 301 wykroczeń. 14 osób pouczono, 265 przyjęło mandaty karne, a 22 odpowie przed sądem – informuje komisarz Andrzej Fijołek, p.o. rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w galeriach handlowych mogą obecnie przebywać klienci, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Może przebywać tylko jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych i 1 osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach o mniejszej powierzchni. – Podczas poruszania się po sklepach jak również w kolejkach pomiędzy klientami istnieje obowiązek zachowania 1,5 metra dystansu społecznego. Osoby muszą pamiętać także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o obowiązkowej dezynfekcji – przypomina kom. Fijołek.

Za brak maseczki grozi mandat w wysokości 1000 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments