W czwartek (23 września) Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie zaprasza na bezpłatne badania laryngologiczne prowadzone w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

SPSK Nr 4 jest jedną z ponad 40 placówek medycznych w Polsce, które prowadzą bezpłatne badania profilaktyczne w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Hasłem tegorocznej edycji jest „Pozostań czujny. Nie ignoruj objawów w czasie pandemii COVID-19”. Podczas kampanii społecznej w polskich szpitalach i poradniach prowadzone są bezpłatne badania, działania edukacyjne oraz spotkania z decydentami mającymi realny wpływ na system opieki zdrowotnej.

Ponad połowa nowotworów głowy i szyi rozpoznawana jest zbyt późno. Pandemia COVID-19 dodatkowo opóźniła dostęp do wczesnej diagnostyki, kluczowej dla skutecznego leczenia nowotworów. Przyczyn tego stanu rzeczy można upatrywać przede wszystkim w reorganizacji służby zdrowia oraz zaniechaniu wizyt w placówkach medycznych w obawie przed zakażeniem.

Dzięki akcji organizowanej w SPSK Nr 4 już po raz 9. uda się wychwycić pacjentów we wczesnym stadium choroby. W czwartek 23 września Kliniczny Oddział Otolaryngologii organizuje Dzień Otwarty Badań Laryngologicznych, w ramach którego zaprasza na bezpłatne badania laryngologiczne dostępne bez skierowania.

Badania będą odbywać się w godzinach od godziny 14 do 18 na I piętrze budynku Poradni Specjalistycznych SPSK Nr 4 przy ul. Jaczewskiego 8 w Lublinie. Specjaliści będą przyjmować w pokojach nr 128, 129 i 130.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments