Badanie słuchu bez kolejek? Dzięki studentom Zakładu Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS będzie to możliwe. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dla Ucha i Słuchu, który przypada na 3 marca będzie można wykonać bezpłatne badanie audiometrii tonalnej. Pozwoli to ocenić próg słyszenia oraz określić ewentualny rodzaj i głębokość wady słuchu.

Audiometria określa zakres słyszalności tonów o różnych częstotliwościach oraz bada słyszenie nadprogowe, na które składają się takie zjawiska jak: zmęczenie słuchowe, zdolność rozróżniania przyrostów natężenia dźwięku, rozróżnianie niewielkich zmian w częstotliwościach itp.

Samo badanie przeprowadza się w wytłumionych i przygotowanych do tego celu pomieszczeniach (kabinach ciszy). Jego przebieg jest bardzo prosty: trzeba odpowiadać za każdym razem, kiedy usłyszymy przez słuchawki dźwięk. Dźwięki będą generowane w różnych natężeniach dzięki czemu będzie można określić wielkość wady słuchu.

Studenci zapraszają do Zakładu Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS, mieszczącego się przy ul. Józefa Sowińskiego 17. Badania będą możliwe w dniu 1.03 (piątek) w godzinach 15:00 – 19:00, oraz 4.03 (poniedziałek) również w godzinach 15:00 – 19:00.

Zapisy na badanie przyjmowane są pod nr tel. 512 272 922 oraz pocztą elektroniczną na e-mail: poradnialogopedyczna@gmail.com

Zaproszenie skierowane jest do osób w wieku od 6 do 65 lat.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments