Już po raz jedenasty członkowie dużych lubelskich rodzin mogą odbierać bezpłatne wejściówki na szkolne pływalnie. Wydawanie karnetów dla uczestników Programu „Rodzina Trzy Plus” rozpocznie się w najbliższy piątek (6 października).

– Realizowany w naszym mieście Program „Rodzina Trzy Plus” od ponad dziesięciu lat wspiera lubelskie rodziny, a z Kart „Rodzina Trzy Plus” korzysta już 92% uprawnionych mieszkańców i mieszkanek Lublina. Udział w Programie to łatwiejszy dostęp do oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej, czy też do usług i towarów oferowanych przez partnerów, którzy włączyli się w miejską inicjatywę. Jednym z wielu udogodnień jest możliwość bezpłatnego korzystania z pływalni w lubelskich placówkach oświatowych. Do tej pory wydaliśmy już ponad 5 tysięcy nieodpłatnych wejściówek na baseny – mówi Monika Lipińska, zastępczyni prezydenta Lublina ds. społecznych.

Do otrzymania bezpłatnych wejściówek wymagane jest posiadanie ważnych Kart „Rodzina Trzy Plus”. Każda duża rodzina może ubiegać się o bezpłatny wstęp na basen wyłącznie do jednej szkoły i pobrać maksymalnie 3 karnety. Wejściówki będą ważne do końca czerwca 2024 r. Karnety, które były wydane na okres wrzesień 2022 – czerwiec 2023 r. nie podlegają przedłużeniu ani wymianie.

Wydawanie karnetów rozpocznie się w piątek (6 października) od godz. 8.00 w siedzibie Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. Stanisława Leszczyńskiego 23 (wejście od ul. Przy Stawie), w pokoju nr 13 (parter). Liczba karnetów jest ograniczona. Nie ma możliwości zapisania się na odbiór czy też rezerwacji karnetów. Obowiązuje system kolejkowy.

Po odbiór karnetów zgłosić się może osoba pełnoletnia będąca członkiem dużej rodziny, posiadająca ważne Karty „Rodzina Trzy Plus”. W wyjątkowych sytuacjach mogą to być wstępni lub zstępni, czyli np. rodzice, dziadkowie, pełnoletnie rodzeństwo, pod warunkiem posiadania upoważnienia udzielonego na piśmie od osoby uprawnionej do otrzymania karnetu.

Posiadacz karnetu przed wejściem do obiektu danej placówki oświatowej jest zobowiązany do zapoznania się z jego regulaminem i aktualnymi wytycznymi (dostępne na stronie internetowej szkół i/lub szkolnych tablicach ogłoszeń). Karnety są ważne wyłącznie po okazaniu Karty „Rodzina Trzy Plus”.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments