Planujesz ślub, ale nie przemawia do Ciebie tradycyjna estetyka obrączek ślubnych i chcesz wybrać wyjątkowy model symbolizujący trwałą miłość? Dwukolorowe obrączki ślubne to unikatowa propozycja. Taka biżuteria jest kompromisem między klasyką żółtego złota i nowoczesnością białej odsłony. Sprawdź, komu przypadną do gustu dwukolorowe obrączki i jak mogą wyglądać.

Czym są i jak wyglądają obrączki ślubne z dwukolorowego złota?

Dwukolorowe obrączki ślubne nie należą do najpopularniejszej biżuterii, ale w ostatnich latach wiele par decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Najczęściej jest to połączenie różnych odcieni wysokiej jakości złota, np. żółtego i białego. Obrączki dwukolorowe mogą mieć różnorodne wykończenie. Równomierne pasma w obu odcieniach, ozdobne fale, a nawet wzory przypominające plecionkę to tylko niektóre ze zdobniczych propozycji. Dodatkowo damski model można ozdobić kamieniami szlachetnymi.

W sklepach jubilerskich możesz spotkać się z różnymi próbami złota, ale najczęściej wybiera się 14-karatowe obrączki o próbie 585. Mają one optymalną zawartość złota w stopie i wyróżniają się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, trwałością oraz pięknym wyglądem.

Dwukolorowe obrączki Savicki mogą być utrzymane w tradycyjnej konwencji lub prezentować się ekstrawagancko

Komu przypadną do gustu dwukolorowe obrączki ślubne?

Z pewnością obrączka dwukolorowa przyciąga spojrzenia. To oryginalna biżuteria, która zachowuje swoje piękno przez wiele lat. Taki model łatwiej dopasować do codziennego ubioru i dodatków. Kobiety mogą łączyć takie obrączki zarówno ze srebrnymi, jak i złotymi pierścionkami, naszyjnikami czy bransoletkami.

Jeśli przyszła para młoda nie może zdecydować się na jeden kolor obrączki – fuzja białego i żółtego złota okaże się strzałem w dziesiątkę. To połączenie klasyki, elegancji, subtelności oraz ciepła. Jednocześnie tak nowoczesny element na dłoni nienachalnie się wyróżnia. Nie można zapominać o tym, że jest to symbol wiecznej miłości, wierności i szacunku do drugiej osoby. Właśnie dlatego dwukolorowe obrączki ślubne powinny podobać się zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. To odzwierciedlenie gustu, osobowości, a także uczucia łączącego zakochanych.

Plecionka z białego i żółtego złota może być też tłem do fantazyjnych wzorów. Unikatowe połączenia to dobry pomysł dla tych, którzy chcą odstawić klasykę na drugi plan. Projekt ślubnego pierścienia można też urozmaicić dzięki grze faktur wykończenia. Ciekawe i nietuzinkowe zestawienie to matowe białe złoto i polerowane na wysoki połysk żółte złoto. Dwukolorowe obrączki ślubne w wielu odsłonach znajdziesz tutaj: https://savicki.pl/obraczki-slubne-z-dwukolorowego-zlota.

Jakie dwukolorowe obrączki ślubne wybrać?

Zwróć uwagę na profil obrączek dwukolorowych. Może być płaski, czyli bardziej nowoczesny i mocniej zarysowany. Kwintesencją klasyki są obrączki półokrągłe, które świetnie dopasowują się do kształtu palca.

Obrączki dwukolorowe Savicki o płaskim profilu z dekoracyjnym zdobieniem to klasyka w nowoczesnej odsłonie

Połączenie kolorystyczne powinno odpowiadać gustom obojga partnerów. Przed podjęciem decyzji warto przejrzeć różne projekty i zastanowić się, które odsłony są zgodne z indywidualnymi preferencjami. Efekt będzie bliski ideałowi, jeśli zarówno profil, jak i typ wykończenia oraz zdobienia dwukolorowych obrączek ślubnych będą zgodne z gustem przyszłych małżonków

Pamiętaj, by zakupić obrączki ślubne w sprawdzonym salonie jubilerskim, bo to daje gwarancję, że wyroby będą precyzyjnie wykonane, wysokojakościowe i zachowają swój doskonały wygląd na wiele lat. W dodatku ewentualna korekta rozmiaru nie będzie problematyczna.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments