W niedzielę (18 listopada) o godz. 11 w Lublinie wystartuje 3. edycja Charytatywnego Biegu o Złotą Dynię. Tym razem zbiórka sfinansuje rehabilitację Dawidka.

5-kilometrowa trasa przebiegać będzie przez ścieżki biegowe w lubelskim Wąwozie Rury, a organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Ruch na Rzecz Uwalniania Endorfin – Wolność Endorfinom.

Tym razem uczestnicy pobiegną dla rocznego Dawidka, który w przyszłości będzie mógł wykonywać wszystkie codzienne czynności jedynie nóżkami. Już teraz wymaga to od niego sprytu, zaangażowania i cierpliwości, a wszystko ułatwia ciągła rehabilitacja. W przyszłości chłopiec będzie musiał również przejść serię zabiegów i operacji rączki, ale będzie to możliwe dopiero po osiągnięciu odpowiedniej masy ciała.

Organizatorzy postanowili ubarwić biegową imprezę ogłaszając konkurs na najlepsze przebranie wśród biegaczy. Nagrody trafią do trzech najbardziej kreatywnych uczestników, których pomysłowe przebrania wpiszą się w temat przewodni jakim jest dynia.

Przed biegiem na wydarzeniu na Facebooku pojawiła się również aukcja, w której uczestnicy mogli wylicytować pakiet startowy z numerem 1.

Pakiety startowe kosztują 30 zł. Uczestnicy mogą dobrowolnie wpłacić za nie większą kwotę. Biegacze znajdą w pakietach pamiątkowy dyniowy kubek, a na mecie otrzymają symboliczny medal uczestnictwa. Całkowity dochód z biegu będzie przeznaczony na rehabilitację i leczenie Dawida.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments