Od soboty (12 lutego) do czwartku (24 lutego) w Centrum Spotkania Kultur trwać będzie festiwal gier, czyli Board Mania. Będzie to już dziewiąta edycja najdłuższego w Polsce konwentu poświęconego grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym.

Główna część festiwalu będzie miała miejsce w foyer Sali Operowej (poziom +1). Codziennie, w godzinach od 12:00 do 20:00 będzie można korzystać z biblioteki wyposażonej w kilkaset tytułów przysłanych do nas przez współpracujące z fundacją FRU wydawnictwa. Tradycyjnie wydawnictwa prześlą wiele gier – zarówno najnowszych tytułów, jak również klasycznych pozycji i planszówkowych evergreenów.

Podczas Board Manii funkcjonować będzie wypożyczalnia gier. Będzie ona czynna od godziny 12:00 do 20:00. Znajdziecie w niej kilkaset tytułów dla osób w każdym wieku i stopniu zaawansowania w temacie gier planszowych: od prostych gier rodzinnych aż po wymagające gry ekonomiczne i strategiczne. W wyborze gier pomogą trenerzy, którzy w razie potrzeby również tłumaczą zasady i pomagają przy pierwszych rozgrywkach.

Podczas tegorocznej edycji powróci również „kącik” dziecięcy, czyli „Board Mania Junior”. Mini-wypożyczalnia, która zostanie wyposażona w szereg tytułów przeznaczonych dla najmłodszych w wieku od 4 do 10 lat, będzie działać w godzinach od 13:00 do 18:00.

W sobotę (19 lutego) będzie można wziąć udział w panelu dyskusyjnym pt. „Kobiety w świecie gier planszowych”. Tym razem do udziału w dyskusji zaproszono wyłącznie panie, które bardzo mocno zaznaczyły swoją obecność w świecie gier „bez prądu”. Odpowiedzą one na pytania prowadzącego oraz opowiedzą o blaskach i cieniach reprezentowania bardzo małej grupy kobiet w branży zdominowanej przez mężczyzn.

Program

Sobota (12 lutego) i niedziela (13 lutego)

Weekend turniejowy
Turnieje to z pewnością jedna z głównych atrakcji każdej kolejnej Board Manii. Są organizowane przez wydawnictwa, lokalne sklepy, grupy fanowskie, a nawet pojedynczych gracze. W ciągu pierwszych dwóch dni trwania festiwalu odbędzie się kilkanaście turniejów w przeróżne gry – od figurkowych strategii takich jak „Star Wars: X-wing”, przez zaawansowane tytuły ekonomiczne, aż po proste karcianki i tytuły „dla każdego” takie jak np. „Monopoly Bid”.

Sobota (19 lutego)
Analogowe “Nocne” Granie – Weekend turniejowy – Spotkania z panel projektantów i recenzentów

Sobota (19 lutego)

Godz. 13:00 – 15:00 Panel pt.: „Kobiety w świecie gier planszowych”, połączony z sesją Q&A

Niedziela (20 lutego)

Godz. 13:00-15:00 Warsztaty malowania figurek do gier z Wargamer Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments