W środę (9 lutego) UMCS, Gmina Lublin oraz Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (której częścią jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny) podpisały list intencyjny.

Głównym celem wynikającym z podpisanego dokumentu jest prowadzenie wspólnych działań w zakresie promowania i rozwijania współpracy między środowiskiem naukowym, biznesem a samorządem, opartych na transferze wiedzy, technologii i innowacyjnych rozwiązaniach przy wykorzystaniu potencjału naukowo-badawczego.

Najważniejszym celem współpracy jest wspieranie przedsiębiorczości akademickiej w Lublinie, wspólne wykorzystanie potencjału i infrastruktury Centrum ECOTECH-COMPLEX do realizacji projektów B+R, a także udział we wspólnych projektach naukowych, wdrożeniowych, edukacyjnych i społecznych; przygotowanie oferty inwestycyjnej do wspólnie uzgodnionych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w obszarze wysokich technologii, badań i rozwoju oraz wspólną organizację wydarzeń promujących idee przedsiębiorczości akademickiej oraz rozwijanie współpracy między środowiskiem naukowym, biznesem a samorządem.

– Dziś tak naprawdę finalizujemy działania, które toczą się od kilku miesięcy. Współpraca z PPN-T to nie tylko nowe szanse i możliwości dla Centrum ECOTECH-COMPLEX i UMCS, ale także ciekawe perspektywy rozwoju dla nowoczesnego, silnie opartego na badaniach naukowych i innowacjach Lublina – mówi prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS.

– Jestem przekonany, że nawiązana współpraca, przekładająca się na realizację prestiżowych projektów badawczo-wdrożeniowych w obszarze smart city oraz wspierających rozwój inteligentnych specjalizacji lubelskiej gospodarki, dodatkowo umocni akademicką i gospodarczą pozycję Lublina. Oprócz szeregu działań mających na celu wzmocnienie oferty i dostępności usług dla lokalnych podmiotów działających w obszarze nowych technologii, badań i rozwoju, podpisany list intencyjny umożliwi także tworzenie programów skierowanych do mieszkańców miasta m.in. z obszaru zdrowia czy edukacji – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Park Naukowo-Technologiczny w Poznaniu funkcjonuje już od 27 lat. – Pozyskaliśmy bagaż doświadczeń, którym bardzo chętnie się podzielimy. Głównym zamierzeniem naszego wspólnego przedsięwzięcia jest stworzenie ekosystemu innowacyjności i rozwoju przedsiębiorczości – mówi prof. Hieronim Maciejewski, dyrektor PNT w Poznaniu

Fot. Bartosz Proll/materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments