Botaniczna Piątka w Lublinie. Pobiegną w ogrodzie

0
579

Słodki poczęstunek i specjalnie zaprojektowane medale czekać będą na biegaczy Botanicznej Piątki w Lublinie. Pierwsza edycja biegu po ogrodzie UMCS rozpoczyna się w sobotę (28 lipca). Emocji nie zabraknie.

Botaniczna Piątka to inicjatywa mieszkańców Poznania, którzy postanowili spopularyzować bieg i marsz jako najprostsze formy ruchu, a przy okazji wypromować poznański Ogród Botaniczny przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Pomysł spodobał się na tyle, że postanowiono go rozszerzyć na inne lokalizacje. Dotychczas Botaniczna Piątka dotarła do Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie, Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego w Łodzi, a już jutro (28 lipca) pobiegną i pomaszerują lublinianie w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Wiek i płeć nie mają znaczenia. We wspólnym pokonywaniu trasy liczącej 5 km w trzech pętlach po 1,65 km, może wziąć udział każdy – dzieci i dorośli. Każdy z uczestników będzie mógł ocenić swoją kondycję, a na mecie wszyscy otrzymają słodkości oraz wykonane specjalnie na tę okazję metalowe medale.

Zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże. I choć zapisy internetowe zostały zamknięte, chętni, którzy nie zdążyli przesłać swojej deklaracji on-line, będą mieć okazję dołączyć do listy jutro, bezpośrednio przed wydarzeniem. Dotychczas zgłoszenia nadesłało ok. 100 dorosłych i 45 dzieci.

– Nie spodziewaliśmy się, że pierwsza edycja Botanicznej Piątki w naszym mieście spotka się z tak dużym odzewem ze strony biegaczy. Dla nas jest to wyraźny sygnał, że na tego typu imprezy, którym z pewnością sprzyja otoczenie pięknej przyrody, jest ogromne zapotrzebowanie. Być może uda się zorganizować kolejny bieg jesienią, a jeśli nie, z pewnością spotkamy się w naszym ogrodzie wiosną – mówi dyrektor Ogrodu Botanicznego UMCS, dr Grażyna Szymczak.

Na zagrzewających do biegu kibiców czekają jeszcze bilety w cenie 3 zł ulgowy i 6 zł normalny. Bieg rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 14:30.

Harmonogram imprezy:
9:00 – otwarcie biura zawodów, weryfikacja zawodników, wydawanie
pakietów startowych
10:00 – start biegów dziecięcych
10:45 – dekoracja biegów dziecięcych
11:00 – start: fala I (Nordic Walking)
12:00 – start: fala II (Pierwsza grupa zawodników)
12:50 – dekoracja uczestników Nordic Walking
13:00 – start: fala II (Druga grupa zawodników)
14:15 – dekoracja uczestników biegu
14:30 – zakończenie imprezy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments