W piątek (24 września) i w sobotę (25 września) Bractwo Miłosierdzia organizuje zbiórki żywności dla Kuchni Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie. Ze względu na porę roku coraz więcej osób odwiedza to miejsce, prosi o odzież czy coś do zjedzenia.

W ramach całej akcji w wybranych sklepach LSS Społem na terenie Lublina przeprowadzona zostanie zbiórka żywności z przeznaczeniem na funkcjonowanie Kuchni Brata Alberta. – Naszą misją jest pomagać. Nieść pomoc tym, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji, ludziom, którym zawaliło się życie. Dlatego jak co roku, przygotowując się do zimy ruszyliśmy z Jesienną Zbiórką Żywności, w ramach której prosimy o wsparcie w postaci warzyw sezonowych oraz produktów żywnościowych z długim terminem ważności – wyjaśniają pracownicy Bractwa.

Można będzie wesprzeć Bractwo poprzez zakup i przekazanie wolontariuszom, bądź włożenie do oznaczonego kosza, produktów z długim terminem ważności, takich jak: ryż, kasza, mąka, olej, cukier, dżemy, konserwy mięsne i rybne, kawa, herbata, słodycze, zupy w proszku, przetwory, dania gotowe w słoikach. Zebrane dary wykorzystane zostaną do przygotowywania posiłków w Kuchni Brata Alberta oraz do przygotowywania paczek żywnościowych osobom ubogim.

Lista sklepów LSS Społem

ul. Lubartowska 43 (Bazar)

ul. Narutowicza 38

ul. Lotnicza 9

ul. Spadochroniarzy 2

ul. Grażyny 14

ul. Roztocze 12

ul. Kleeberga 12A

ul. Wallenroda 13

ul. Harnasie 11

ul. Radzyńska 29

ul. Herberta 14

ul. Zemborzycka 29

ul. Chrobrego 6

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments