Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. to firma, która prowadzi wiele ważnych remontów dróg w Lublinie i całym województwie. Wybraliśmy kilka najważniejszych inwestycji wykonanych na przestrzeni lat przez PRD Lubartów, które zmieniły oblicze Lublina.

Renowacja Starego Miasta w Lublinie

PRD Lubartów podjęło się renowacji lubelskiego Starego Miasta. Ich prace objęła przebudowę ulicy Jezuickiej, Dominikańskiej i Gruella. Podczas remontu zmodernizowano również Plac Rybny, przebudowano ulice Olejną i Szambelańską oraz ul. Królewską, ul. Kowalską i ul. Narutowicza wraz z Placem Wolności w Lublinie. Centrum miasta zyskało nową nawierzchnię z kostki, miejsca z zielenią miejską, nowe znaki drogowe oraz nowe oświetlenie. Inwestycja została wykonana w 2004 roku.

Drogi dojazdowe do stadionu

PRD wykonało też prace remontowe dróg dojazdowych do Stadionu Miejskiego w Lublinie. To oni zaprojektowali i wykonali dokumentację dotyczącą przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ‘80, która miała obejmować odcinek od al. Piłsudskiego do planowanej ul. Muzycznej. To spółka jest autorem propozycji rozwiązań drogowych w tym miejscu, w których skład weszły badania gruntu, wykonanie projektów budowlanych, przygotowanie wykorzystanych materiałów i kompleksowy nadzór. PRD podjęło się przebudowy m.in. ul. Muzycznej, Lubelskiego Lipca ‘80, Krochmalnej, Młyńskiej, Gazowej. Poza pracami remontowymi nawierzchni dróg powstało nowe oświetlenie, sygnalizacja świetlna i stanęły znaki drogowe.

Fot. PRD Lubartów S.A.

Most 700-lecia i ul. Muzyczna

Jedną z ważniejszych inwestycji realizowanych przez PRD Lubartów była budowa ul. Muzycznej oraz wykonanie mostu nad rzeką Bystrzycą. Ulica, która powstała prowadzi od zjazdu na teren Stadionu Miejskiego do skrzyżowania z ul Nadbystrzycką i Narutowicza. Powstało tam również nowe oświetlenie drogowe, trakcja trolejbusowa. Przebudowano też sygnalizację świetlną. Most 700-lecia miasta został otwarty 26 maja 2010 roku. Nowo powstała trasa połączyła ul. Głęboką i ul. Stadionową.

Budowa ul. Poligonowej

Budowana przez spółkę ul. Poligonowa jest jedną z dróg dojazdowych do węzła drogowego „Jakubowice” obwodnicy Lublina. Droga ma dwa pasy ruchu w każdą stronę. Łączny powstały odcinek liczy 3,8 km. Inwestycja została zakończona w 2015 roku.

Przebudowa ul. Jana Pawła II

W 2006 roku PRD Lubartów wykonało prace drogowe na ul. Jana Pawła II w Lublinie remontując odcinek od ul. Nadbystrzyckiej prowadzący do ul. Szafirowej w Lublinie. Powstała wtedy nowa nawierzchnia z kostki brukowej betonowej. Droga zyskała dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments