Carnaval Sztukmistrzów zbliża się wielkimi krokami. Jednak zanim ruszy ten najbardziej kolorowy festiwal, po Lublinie będzie podróżować Cyrk Podwórkowy.

22-25 lipca na lubelskich skwerach, parkach i placach będziemy mogli podziwiać ulicznych artystów. Cyrk Podwórkowy to projekt Carnavalu Sztukmistrzów, który pojawi się jako zapowiedź największego w Polsce festiwalu sztuki ulicy.

Już czwarty raz wydarzenie zawita w Lublinie, promując i zachęcając do udziału w głównej imprezie cyrkowej. W tym roku pojawi się jednak nowość. Wraz z polskimi twórcami wystąpią też artyści zagraniczni.

Na czele sztukmistrzowej trupy stanie magik Pan Ząbek. Towarzyszyć mu będą Marcin Ex Styczyński w pokazach plucia ogniem oraz Pina Polar, kobieta klaun, która rozbawi publiczność do łez. Magiczne sztuczki zaprezentuje nam filipińczyk Magic Mark Beltran, a akrobatyczne popisy zaserwuje Sven from Sweden.

W tym roku organizatorzy przygotowali kolejną nietypową zmianę. Cyrk Podwórkowy wystąpi nie tylko w dużych dzielnicach miasta, ale również odwiedzi Szpital Dziecięcy, schronisko dla zwierząt i Rezerwat Dzikich Dzieci.

HARMONOGRAM

Niedziela (22.07)
17.00 – Patio Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięce ul. prof. Antoniego Gębali 6
19.00 – Rezerwat Dzikich Dzieci ul. Dolna Panny Marii 8

Poniedziałek (23.07)
17.00 – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt ul. Metalurgiczna 5
19.00 – Amfiteatr w Parku Ludowym, wejście od ul. Piłsudskiego

Wtorek (24.07)
17.00 – Łąka z grillem przy ul. Bronowickiej, Bronowice
19.00 – Altana w Parku Jana Pawła II, Czuby Południowe

Środa (25.07)
17.00 – Błonia przy ul. Głębokiej na osiedlu Piastowskim, LSM
19.00 – Boisko przy targu pomiędzy ul. Kurantową i Braci Wieniawskich, Czechów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments