W sobotę (3 lipca) o godzinie 21 w Wirydarzu Centrum Kultury odbędzie się koncert otwierający tegoroczny sezon Centralnego Placu Zabaw. Na scenie zobaczymy między innymi rapera Bisza i Rebel Babel, a także Lublin Street Band.

Rebel Babel to eksperymentalny, nowatorski zespół, który angażuje i zaprasza do orkiestry muzyków z różnych sfer, poruszając ważne problemy społeczne. Łączy muzykę współczesną z lokalną muzyką tradycyjną, kulturę wysoką z kulturą ulicy oraz muzyków, wokalistów i kompozytorów z różnych regionów, krzyżując ich kultury, języki, zarówno w rozumieniu muzycznym, jak i lingwistycznym.

Rebel Babel Ensemble liczy już ponad 11000 muzyków. To międzynarodowy, nieograniczony big band, który koncertuje na całym świecie, zapraszając artystów z miejscowych orkiestr i zespołów. Ideą jest budowanie dialogu i porozumienia poprzez muzykę, a także spełnienie marzeń młodych muzyków poprzez kreowanie dla nich edukacyjnych i scenicznych spotkań z zawodowcami i gwiazdami wielkiego formatu.

Głosem lubelskiej odsłony Rebel Babel Ensemble Live będzie Bisz – raper, poeta, kulturoznawca, autor tekstów oraz słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany był za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Jest on również zdobywcą wyróżnienia Album Dekady za płytę „Wilk chodnikowy”, a także nominowany do Fryderyka za płytę „Wilczy humor”.

Tego wieczoru Rebel Babel będzie dzielić scenę z Lublin Street Bandem – orkiestrą zarażającą pozytywną dawką jazzowo-funkowej energii składającą się z lubelskich muzyków.

Bilety możecie nabyć w kasie Centrum Kultury w cenie 30 zł (bilet normalny) i 20 zł (bilet ulgowy).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments