Już od minionej środy młodzież z Lublina uczestniczy w trwającej wymianie międzynarodowej „European of Activity” w ramach Programu Erasmus+ organizowanej przez Association Plantogether. Polskim partnerem jest Stowarzyszenie Twórczych Osobowości, które wysłało swoich wolontariuszy jako reprezentację naszego kraju. Warsztaty potrwają do 2 lipca.

Uczestnicy biorą udział w sesjach warsztatowych w języku angielskim, prowadzonych za pomocą technik nieformalnej edukacji. Celem wymiany jest odpowiednie przygotowanie młodych osób do wejścia na rynek pracy. Każdy uczestnik rozwija swoje umiejętności interpersonalne, poznaje swoje mocne strony, uczy się bycia przedsiębiorczym. Istotne staje się poznanie swoich niedoskonałości na płaszczyźnie społecznej, co daje możliwość zrozumienia swoich działań, niwelowania negatywnych zachowań i dalszego rozwoju w taki sposób, aby korzystać w pełni ze swoich możliwości.

Polskim partnerem przy organizacji międzynarodowej wymiany pod nazwą „European of Activity” jest Stowarzyszenie Twórczych Osobowości organizacja, która została założona przez aktorów Teatru ITP w 2008 roku. Początkowo działania STO ograniczały się tylko do wsparcia inicjatyw teatralnych oraz prowadzenia działalności edukacyjnej i kulturalnej. Z czasem rozpoczęli oni działania mające na celu aktywizację społeczną, gospodarczo-ekonomiczną, prowadzenie działalności profilaktycznej przeciwdziałającej uzależnieniom i patologiom społecznym oraz promocję postaw prozdrowotnych i zdrowego trybu życia.

W projekcie oprócz Polski bierze również udział młodzież z Węgier, Rumunii i Macedonii. Oprócz zajęć i zabaw integracyjnych w ramach warsztatów, każda grupa narodowa przedstawia swój kraj na wieczorkach narodowych.

Fot. Materiały organizatów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments