W sobotę (23 stycznia) w Centrum Wolontariatu przy ulicy 1 Maja 20 odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka ubrań dla bezdomnych i potrzebujących. Na kolejną wolontariusze zapraszają mieszkańców w sobotę (30 stycznia).

– Zbiórki rzeczy zimowych organizujemy sezonowo, bo bezdomnym pomagamy systematycznie. Każdego dnia w tym miejscu mogą oni spożyć gorący posiłek, napić się herbaty, ale dostrzegamy też potrzebę zaopatrzenia ich w ciepłe ubrania, zwłaszcza zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera – mówi Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Przynosić można ubrania, między innymi czapki, szaliki, kurtki, dresy, spodnie, ale i kołdry, czy koce. – Tych ubrań potrzeba bardzo dużo. Bezdomni nie mają ich gdzie prać, więc często traktują je jednorazowo – tłumaczy. – Apelujemy również o to, by przynosić rzeczy, które jeszcze nadają się do użycia. Nie muszą to być rzeczy nowe, ale ważne, aby były czyste i niezniszczone – zaznacza.

Ubrania trafiają nie tylko do bezdomnych, ale i do potrzebujących, którzy mają swoje mieszkania, ale żyją bardzo ubogo, nie mają prądu i wody. – Dzisiaj w akcji wzięło już udział kilkanaście osób, które przyniosły różne rzeczy. Odwiedzili nas również uczniowie jednej z lubelskich szkół, którzy zorganizowali wcześniej zrzutkę pieniędzy i kupili nowe kurtki, czapki, szaliki i rękawiczki – podkreśla.

Ubrania będzie można przynieść jeszcze w sobotę (30 stycznia). Wolontariusze czekać będą na mieszkańców w biurze wolontariatu od godziny 10 do 13.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments