Łamliwe paznokcie to problem, który dotyczy większości kobiet, a nieumiejętne, samodzielne zdjęcie lakieru hybrydowego ten problem jeszcze pogłębia. Zapytaliśmy eksperta, jak zadbać o zniszczone paznokcie domowymi sposobami.

– Warto pamiętać, że przyczyną łamliwych paznokci są niedobory krzemu, cynku, potasu, wapnia, żelaza, witaminy B i F oraz magnezu, a także uszkodzenia mechaniczne po nieumiejętnym zdjęciu hybrydy – tłumaczy Małgorzata Kraińska z K&W Kosmetyka i Fizjoterapia.

Ekspertka zdradza również sposoby na domowe kuracje, które odbudują nasze paznokcie i poprawią ich kondycję – Jednym z nich jest wcieranie olejku rycynowego w płytkę oraz skórki wokół paznokcia. Pomocne mogą być też kąpiele w oliwie z oliwek i soku z cytryny – podkreśla kosmetyczka. – Innym sposobem na odbudowę może być mieszanka z pół łyżeczki witaminy E i kilku kropel olejku herbacianego lub kąpiel w siemieniu lnianym. Należy 2 łyżeczki siemienia lnianego wymieszać z pół litra wody – zaznacza.

Małgorzata Kraińska zdradza, że na łamliwe paznokcie pomaga wmasowywanie w płytki, ręce i skórki aloesu, a także moczenie paznokci w mieszkance z octu jabłkowego – Jest to źródło wapnia, potasu, magnezu i żelaza – informuje.

Kosmetyczka podkreśla również, że ważne jest piłowanie paznokci pilnikiem o gradacji 200 lub 240 i stosowanie dostępnych na rynku odżywek. Pilnik zbyt ostry dodatkowo uszkadza naszą płytkę – Pamiętajmy, że wypolerowana, gładka płytka jest odporniejsza. Pomocne jest również utwardzanie płytki topem lub utwardzaczem, by zapobiec jej niszczeniu – wyjaśnia ekspertka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments