W sobotę (26 czerwca) na placu przy Dworcu PKP Lublin-Północ odbędzie się wyprzedaż garażowa. Wydarzenie będzie w formie charytatywnej, a zebrane podczas niego środki zostaną przekazane dla podopiecznych Centrum Wolontariatu w Lublinie.

W wydarzeniu możecie wziąć udział od godziny 10 do 13. Wyprzedaż garażowa to sprzedawanie niepotrzebnych już rzeczy, które jednak mogą jeszcze komuś posłużyć. Na takiej wyprzedaży, za symboliczną kwotę można „upolować” prawdziwe perełki.

Podczas charytatywnej inicjatywy za określonej wysokości darowiznę do puszki będzie można otrzymać m.in. ubrania, meble, naczynia i przedmioty codziennego użytku. Środki zebrane w ramach akcji zostaną przeznaczone na pomoc osobom w kryzysie bezdomności, m.in. na opłaty w mieszkaniach treningowych dla osób wychodzących z bezdomności, zakup żywności i leków i inne niezbędne wydatki.

Rzeczy przeznaczone na wyprzedaż pochodzą od wolontariuszy oraz darczyńców. Ze względu na swoją specyfikę, nie są one przydatne bezpośrednio osobom bez dachu nad głową (eleganckie koszule, krawaty, porcelana, meble w stylu retro). Z pewnością mogą jednak posłużyć innym osobom, które w zamian przekażą środki finansowe na pomoc osobom w kryzysie bezdomności.

Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments