9. edycja Chatka Blues Festival odbędzie się 19-20 października. Na scenie wystąpią zarówno polskie zespoły, jak i zagraniczni twórcy.

Pierwszy dzień będzie skupiał się wokół ACK UMCS „Chatka Żaka”. W programie m.in. Bluesmaszyna. Charakterystyczny, silny głos wokalisty oraz pełna energii harmonijka ustna o nietypowej barwie otworzą festiwalowe granie. Usłyszymy również utwory inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych w wykonaniu Adama Bartosia.

Drugiego dnia wydarzenie przeniesie się do Centrum Kulury w Lublinie. Tam wystąpią m.in. zespół East Earth Band. Na scenie zobaczymy również Makar &Children of the Corn – jest to projekt Makara (Andrzeja Makarewicza) oraz młodych muzyków: Grzegorza Świerka (bas) oraz Kamila Olesińskiego (perkusja). Ich muzyka nawiązuje do rocka, bluesa oraz muzyki w klimacie soundtracków z filmów Quentina Tarantino.

– Na zakończenie festiwalu odbędzie się koncert zagranicznych gwiazd! Juwana Jenkins ft. Charlie Slavik – zachęcają organizatorzy. Juwana Jenkins to bluesowo-soulowa wokalistka pochodząca z USA (Philadelphia), która wystąpi w towarzystwie czeskich muzyków. Wśród nich harmonijkarz Charlie Slavik, z którym nagrała wspólną płytę „The Blues KeepsYouAlive”. Ich muzyka to fantastyczna podróż przez różne style bluesa: od Chicago przez soul i gospel po tradycyjny Juke Joint.

Bilety:

W przedsprzedaży można kupić w cenie: 40 zł – I dzień; 60 zł (miejsce siedzące), 50 zł (miejsce stojące) II dzień; 85 zł – karnet na oba dni.

W dniu festiwalu bilety będą o 10 zł droższe.

PROGRAM KONCERTÓW

19.10.2018 (piątek) g. 20:00 – Mała Sala Widowiskowa ACK UMCS „Chatka Żaka”

Bluesmaszyna

Adam Bartoś

JorgosSkolias i przyjaciele

20.10.2018 (sobota) g. 20:00 – Centrum Kultury w Lublinie

East Earth Band

Makar &Children of the Corn

Juwana Jenkins feat. Charlie Slavik (USA/Czechy)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments