Koce, prześcieradła, ręczniki, podkłady higieniczne i mokra karma – tych rzeczy przed zimą najbardziej potrzebuje Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. W Chatce Żaka odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz potrzebujących psów i kotów.

Akcja „Mroźna Zima” to inicjatywa, na rzecz lubelskiego schroniska dla zwierząt, którą zapoczątkowała Simona Gibner – miłośniczka zwierząt, a na co dzień studentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zbiórka przybrała wymiar międzyuczelniany, gdy oprócz organizacji zrzeszających studentów KUL, przyłączyły się do niej organizacje działające na UMCS. Jedną z nich jest Koło Naukowe Public Relations.

Pierwsze dwa dni zbiórki KNPR odbyły się na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Odzew darczyńców był ogromny i zaskoczył organizatorów. Udało się zebrać dużą ilość materiałów, których schronisko potrzebuje teraz najbardziej. To jednak nie koniec. Przez kolejne cztery dni, czyli 24 i 30 listopada w godzinach od 8.00 do 14.00 oraz 24 listopada i 1 grudnia w godzinach od 14.00 do 19.00 zbiórka będzie prowadzona w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Zbierana jest przede wszystkim mokra karma, której najbardziej brakuje w schroniskach. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie karmi zwierzaki głównie markami Animonda, Rocco, Brit. Inne karmy również będą przyjmowane, ale ważne jest, aby miały dużą zawartość mięsa. Potrzebne są również koce, ręczniki, podkłady higieniczne czy prześcieradła bez wypełnień.

Czy zbierane będą również datki pieniężne? Koło Naukowe PR nie będzie przyjmowało pieniędzy od darczyńców podczas zbiórki. Dla osób, które w ten sposób chciałyby okazać swoje wsparcie, została założona przez inicjatorkę zrzutka. Link do niej znajdziecie tutaj 

Organizatorem akcji są studenci z Koła Naukowego Public Relations UMCS, którzy włączyli się do kwesty zainicjowanej przez Simonę Gibner, studentkę KUL.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments