Chatka Żaka świętuje jubileusz. Jak wspominają ją znani lublinianie (wideo)

0
373

Chatka Żaka świętuje 55-lecie istnienia. Z okazji jubileuszu instytucja nagrała materiał wideo pod tytułem „Chatka Żaka-Wolność”., w którym wspomnieniem z tym miejscem podzielili się między innymi Krzysztof Cugowski i Grzegorz Linkowski.

– Z okazji naszego jubileuszu chcieliśmy oddać głos wspaniałym artystom i menadżerom kultury, którzy działali właśnie w Chatce Żaka, a niejednokrotnie stawiali tu swoje pierwsze zawodowe i twórcze kroki – podkreśla Izabela Pastuszko, p.o. dyrektora Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka.

Wspomnieniami związanymi z Chatką Żaka podzielili się Krzysztof Cugowski, Michał Karapuda, Jan Kondrak, Rafał Koziński, Grzegorz Linkowski, Janusz Opryński czy Kabaret SMILE w składzie Michał Kincel, Andrzej Mierzejewski, Paweł Szwajgier oraz Zbigniew Sobczuk.

– We wspomnieniach lubelskich mistrzów często pojawiała się postać Piotra Kotowskiego, wybitnego filmoznawcy i kolekcjonera plakatu filmowego. Mamy to szczęście, że Piotr jest obecnie częścią zespołu Chatki Żaka. Po 17 stycznia zaprosimy wszystkich już na żywo na wystawę Polskiej Szkoły Plakatu z jego kolekcji. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia wystawy online „Emocje zamknięte w plakacie” – dodaje Izabela Pastuszko.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments