Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia zadajemy sobie jedno pytanie: Czy spadnie śnieg? Sprawdziliśmy, jaka pogoda nas czeka w tym roku i czy święta będą białe.

W wigilię będzie pochmurno i deszczowo, ale już w Boże Narodzenie lokalnie może spaść śnieg. Niewielkiej pokrywy śnieżnej w całym kraju można spodziewać się drugiego dnia świąt.

W wigilię opady utrzymywać się będą z przerwami przez cały dzień. – W środę, po przejściu jednej zatoki niżowej, Polska dostawać się będzie pod wpływ kolejnej zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych, która nad Lubelszczyznę dotrze już w nocy ze środy na czwartek przynosząc pochmurne niebo i kolejną porcję opadów deszczu – tłumaczy Grzegorz Kołodziej ze Stowarzyszenia Klimatologów Polskich.

Temperatura będzie się utrzymywać w granicach od 7 do 10 stopni Celsjusza. W nocy możemy się spodziewać, że spadnie nawet do 2 stopni.

Stopniowo z czwartku na piątek zacznie przejściowo napływać chłodniejsze powietrze z kierunków północnych. W nocy opady deszczu mogą – szczególnie w północnej części województwa – przechodzić w przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Pogoda ze zmiennym zachmurzeniem i szansą na przelotne opady śniegu może utrzymywać przez cały pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Termometry wskażą tego dnia maksymalnie 5 st. C. W nocy słupek rtęci spadnie nawet do -1 st. C.

Piątkowy dzień będzie dość wietrzny. Z temperaturami -1 st. C. nawet do -4 st. C. Natomiast w sobotę, drugiego dnia świąt, będzie więcej pogodnego nieba.

– W godzinach przedpołudniowych, na skutek mieszania się nad naszym województwem mas chłodnych z wilgotnymi, mogą pojawić się jeszcze opady śniegu i śniegu z deszczem – mówi ekspert. Po południu nie powinno już padać. Na termometrach zobaczymy od 1 st. C. do nawet -3 st. C.

Prognoza – 28.12.2020r. – 01.01.2021 r.

Niestety w tym okresie, w poniedziałek może być niewielka szansą, głównie w pierwszej części doby, na prószenie śniegu w południowej i wschodnie części województwa. Opady deszczu możliwe będą we wtorek, środa zapowiada się sucha, ale niestety sylwestrowa noc i pierwszy dzień roku zapowiadają się pochmurne i mokre.

Poniedziałek może być jeszcze chłodny z możliwością przymrozków i temperaturami maksymalnymi w ciągu dnia sięgającymi 3 st. C. W kolejne dni (29-31.12) temperatura maksymalna może być w przedziale 7-10 st. C, a minimalna 4-1 st. C. W sylwestra może się ochłodzić, a w Nowy Rok spodziewajmy się do 3-5 st. C.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments