Chęć na Pięć. Przygotuj się do maratonu

0
521

W niedzielę, 10 czerwca, odbędzie się pierwszy bieg z cyklu przygotowań do Maratonu Lubelskiego: „Chęć na Pięć”. Start biegu zaplanowano na godz. 12. Trasa poprowadzi leśnymi ścieżkami Starego Gaju.

Bieganie to bardzo przyjemny i ekonomiczny rodzaj aktywności. Pozwala się wyciszyć, pokonywać własne słabości i stawiać nowe cele. Wystarczy tylko sportowy strój i wygodne sportowe buty.

Bieganie to też starty w organizowanych biegach, nagrody i medale. Maraton Lubelski postanowił zorganizować cały cykl imprez biegowych, które pozwolą wam stopniowo przygotować się do pokonania królewskiego dystansu. Jeżeli nie w tym roku, to za dwa lata.

Biegi rozpoczynają się od spokojnych „Chęć na Pięć”, które charakteryzują się różnorodnymi trasami i przyjaznym dla początkujących biegaczy dystansem 5 km. Pamiętajmy jednak, że każdy bieg powinien być poprzedzony serią treningów przygotowawczych.

Kolejne w cyklu imprez biegowych są „Cztery Dychy do Maratonu”. 10-kilometrowy dystans jest już bardziej wymagający, jednak po pokonanych imprezach 5-kilometrowych będzie to kolejny stopień w biegowej przygodzie. I tu organizatorzy przygotowali niespodziankę: co roku jedna z Dych odbywa się nocą.

Kolejno mamy już półmaraton (22 km) i dla najwytrwalszych cieszący się międzynarodową sławą Maraton Lubelski o 42-kilometrowej trasie, który w tym roku miał już swoją 6. edycję. Od 3 lat towarzyszy mu Bieg Koziołka – odbywający się tego samego dnia start o 10- lub 15-kilometrowym dystansie.

– Bieg Koziołka to symboliczny lubelski bieg, Uczestnicy pokonują część trasy maratonu, przez co sami mogą poczuć się maratończykami – mówi Piotr Kitliński, dyrektor Maratonu Lubelskiego.

ZAPISY

Zapisy na bieg są prowadzone poprzez serwis Pokochaj Bieganie w Lublinie dostępny pod adresem www.frslublin.pl.

OPŁATA STARTOWA

Opłata startowa za udział w biegu Chęć na pięć w zależności od terminu wpłaty wynosi:

– do 6 czerwca 2018 r. (środa) – 20 złotych;

– od 8 do 9 czerwca 2018 r. (piątek-sobota) – 30 złotych (w tym terminie opłaty będą przyjmowane jedynie gotówką w Biurze Zawodów).

W dniu biegu nie będzie możliwości zapisania się na bieg.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments