Już 10 czerwca odbędzie się 9. edycja Festynu Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Na placu Litewskim czeka na nas wiele atrakcji i dużo dobrej zabawy.

W tym roku wśród atrakcji festynu znalazły się pokazy historycznych grup rekonstrukcyjnych, m.in. z epoki napoleońskiej i powstań styczniowych. Nie zabraknie także stałego elementu programu – sprawnego technicznie czołgu.

Na festynie pojawią się ciekawe prezentacje: myśliwi dadzą koncert hejnałów myśliwskich. Odbędzie się również pokaz myśliwskich psów.

– Nie zabraknie też czegoś dla ciała. Będzie można spróbować myśliwskiego bigosu oraz zmrożonego zsiadłego mleka z gorącymi kartofelkami posypanymi koperkiem i cebulką. Pojawią się też wypiekane prosto z pieca cebularze lubelskie – zachęcają organizatorzy.

W tym roku gwiazdą festynu będzie Piotr Tomala, himalaista z wyprawy na K2. – Człowiek wielki, ale bardzo skromny. Uczestnicy festynu będą mogli w tym roku poznać go osobiście – zachęca Zbigniew Jurkowski, główny organizator festynu.

Festyn rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do godziny 16. Ale już od godziny 9 organizatorzy zapraszają na rajd rowerowy poświęcony Janowi Pawłowi II. Start przy kościele Świętej Rodziny, później przejazd przed KUL i złożenie kwiatów pod pomnikiem, a następnie powrót na plac Litewski.

– W skali kraju jest to jedyne tego typu przedsięwzięcie. Wydarzenie artystyczne dla ludzi, którzy chcą je współtworzyć, ale i tych, którzy chcą w nim uczestniczyć. Idealna okazja na ciekawe spędzenie chwil w rodzinnym gronie podczas imprezy, która sięga do naszej historii, naszych tradycji – mówi Zbigniew Nestorowicz, współorganizator.

W trakcie festynu organizowany będzie też mecz szachowy, w którym jeden uczestnik gra jednocześnie z przeciwnikami na 20 szachownicach. Do atrakcji festynu należą także coroczne konkursy z nagrodami. – To na razie niespodzianka. Trzeba przyjść i się przekonać – mówi Zbigniew Jurkowski.

Osoby, które nie mogą przyjść na festyn, będą miały okazje uczestniczyć w nim wirtualnie.

– Planujemy zrobić relację na żywo, która będzie umieszczona na profilu Festynu Pasje Ludzi na Facebooku – dodaje radny Jurkowski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments