Zgubiłeś psa i nie wiesz co masz robić? Na pewno nie siedź bezczynnie, bo zwierze może potrzebować Twojej pomocy. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji musisz powiadomić odpowiednie służby i schroniska. Podopowiadamy, co jeszcze robić w takiej sytuacji.

Najważniejszą zasadą jest to, aby nie zwlekać. W takiej sytuacji liczy się czas. W pierwszej kolejności powiadom znajomych i rodzinę. Razem możecie rozpocząć akcję poszukiwawczą po najbliższej okolicy. Pamiętaj, aby odwiedzić miejsca ulubione przez psa, w których mógł znaleźć schronienie.

Powiadom lokalne organizacje prozwierzęce i schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zaginięcie psa należy zgłosić również do straży miejskiej i gminy.

Umieść w sieci ogłoszenie ze zdjęciem psa oraz numerem kontaktowym do właściciela zwierzęcia. Powiadom także lokalne media np. portale informacyjne, grupy spotted oraz gazety.

Dobrym rozwiązaniem jest również rozwieszenie ogłoszeń drukowanych i powiadomienie gabinetów weterynarii. Pamiętaj, aby w ogłoszeniach widniała informacja o nagrodzie za odnalezienie psa.

Na przyszłość lepiej pilnuj swojego zwierzaka — zaczipuj go i zarejestruj czip. Pilnuj, aby w bazie danych widniał Twój aktualny numer telefonu. Dodatkowo oznakuj psa adresatką przyczepioną do obroży lub szelek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments