Dobra energia, niecodzienne umiejętności i hipnotyzujące obrazy – tego na pewno nie zabraknie! Cyrkulacje 2018 rozpoczną się 7 września. Wydarzenie organizuje Centrum Spotkania Kultur i Fundacja Sztukmistrze.

Wschodnioeuropejski Konkurs Etiud Nowocyrkowych – to pełna nazwa festiwalu „Cyrkulacje”. To jedyne w tej części Europy tego typu wydarzenie – święto cyrku współczesnego.

Nowy Cyrk nie pokazuje tresury zwierząt. Odchodzi on też od jednolitej estetyki na korzyść ukazania możliwości ludzkiego ciała i różnorodnych form ekspresji. Konkurs odbywa się już po raz piąty w Lublinie i prezentuje szerokie spektrum dyscyplin cyrkowych.

9 września odbędzie się finał konkursu, który ma formułę przeglądu, podczas którego artyści z Polski, Ukrainy, Czech, Słowacji zaprezentują 12 zakwalifikowanych etiud. Pojawią się między innymi takie dziedziny jak żonglerka, akrobatyka partnerska, akrobatyka powietrzna, czy manipulacja przedmiotami. Etiudy oceni międzynarodowe jury. Na wydarzeniu będzie obecny także skaut z Cirque du Soleil.

Spektakle finałowe tegorocznej edycji Cyrkulacji zobaczymy w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Dla uczestników przygotowano 3 spektakle. Podczas tego ostatniego nastąpi ceremonia wręczenia nagród finalistom.

Bilety dostępne w kasie Centrum Spotkania Kultur w cenie od 10 do 20 złotych.

Tegoroczni finaliści:

Zuska Drobna (Słowacja) – żonglerka kontaktowa
Kari Panska (Polska/Hiszpania) – hula hoop
Ariadna Vendelova (Słowacja) – chusta
Michał Derlicki (Polska) – sztrabaty
JugglingSucks (Polska) – żonglerka
Stepan Melnyk (Ukraina) – sztrabaty
ETC Mystique (Polska) – akrobatyka powietrzna
Duo Paruvintov (Ukraina) – hand to hand
Katarína Sobinkovičová (Słowacja) – koło aerialowe
Oleg Vozniuk (Ukraina) – koło Cyra
Eisuke Saito (Japonia/Czechy) – diabolo
Marta Mądry (Polska) – hula hoop

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments