W piątek lutym rozstrzygnięty został konkurs ofert najmu lokalu użytkowego, w którym niegdyś mieściła się kultowa restauracja Czarcia Łapa. Lokal mieszczący się na rogu ulicy Jezuickiej 2 i Rynek 19 został wynajęty przez spółkę Alembik Lublin.

O rozstrzygnięciu konkursu poinformował w oficjalnym komunikacie zarząd Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Lublinie. Brały w nim udział 4 firmy, między innymi Alembik Lublin sp. z.o.o., która zaoferowała stawkę czynszu 100 zł netto za metr kwadratowy. W konkursie startowała również spółka Wulana (68,70 zł/1 m kwadratowy), Dokamo (31 zł/1 m kwadratowy) i „RestArt” Borowy i Wspólnicy sp. jawna (200 zł/1 m kwadratowy).

Przetarg miał wygrać ten, kto zaoferuje najwyższą kwotę czynszu. I choć firma „RestArt” zaproponowała kwotę 200 zł jej wniosek został odrzucony z powodu braku złożenia kompletu wymaganych dokumentów.

Beneficjentem rzeczywistym spółki Alembik Lublin jest były polityk Janusz Palikot. W miejscu po Czarciej Łapie zamierza on produkować alkohol wysokoprocentowy, między innymi wódkę i whisky.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments