We wtorek (28 września) Lech Sprawka, wojewoda lubelski wydał polecenia dla kilku lubelskich szpitali dotyczące zwiększenia liczby łóżek izolacyjno-obserwacyjnych i zakaźnych dla pacjentów z COVID-19.

Decyzja wojewody jest podyktowana tym, że województwo lubelskie nadal jest na pierwszym miejscu w skali kraju pod względem nowych zakażeń. Pod względem szczepień Lubelskie jest na prawie na ostatnim miejscu przez co chorych wciąż przybywa.

Od niedzieli (26 września) nowe łóżka pojawiły się w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach. Jest tam 26 dodatkowych miejsc (w tym 3 łóżka obserwacyjne i 2 respiratorowe).

Nowe łóżka pojawią się między innymi w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach. W najbliższych dniach znajdzie się tam dodatkowych 26 łóżek (w tym 3 łóżka izolacyjno-obserwacyjne i 2 respiratorowe).

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie otrzyma od 1 października dodatkowe 59 łóżek (w tym 4 łóżka respiratorowe oraz 3 łóżka obserwacyjne).

Ilość miejsc dla pacjentów zwiększono również w Szpitalu Tymczasowym w Targach Lublin. Od piątku (1 października) do 31 grudnia będzie on działał według 2 modułu łóżek, czyli 56 na oddziale covidowym wewnętrznym. Obecnie nadal pozostaje w stanie spoczynku oddział z łóżkami respiratorowymi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments