W sobotę (1 października) możemy wziąć udział w akcji „Czyste Lasy”. W ramach wydarzenia zaplanowano wielkie sprzątanie terenów leśnych wokół Zalewu Zemborzyckiego, a także ekologiczny piknik edukacyjny w ośrodku Słoneczny Wrotków.

– Od lat podejmujemy proekologiczne inicjatywy, dzięki którym wspólnie z mieszkańcami dbamy o przyrodę Lublina, jak choćby coroczna akcja „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. Dlatego chętnie włączyliśmy się w organizację projektu „Czyste Lasy”. To doskonała okazja zarówno do zadbania o czystość wspólnych przestrzeni, jak i rozwijania świadomości ekologicznej mieszkańców naszego miasta – mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Akcja „Czyste Lasy” w Lublinie rozpocznie się o godz. 10 w ośrodku Słoneczny Wrotków, gdzie powstanie miasteczko ekologiczne. Nie zabraknie tam warsztatów, prelekcji, konkursów i animacji. W ramach wydarzenia przewidziano także zajęcia zumby oraz colour run, czyli bieg połączony z obsypywaniem się kolorowymi proszkami holi.

Natomiast na scenie odbędą się spotkania z ekspertami oraz ambasadorami projektu, podczas których uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, m.in. o zasadach segregacji odpadów oraz o tym, jak gotować zgodnie z zasadą „zero waste”. Dodatkowo do wspólnego sprzątania oraz dbania o środowisko naturalne będą zachęcać znani i lubiani influencerzy. Ekologiczny piknik zakończy się koncertem Marcina Urzędowskiego z zespołem.

Aby wziąć udział we wspólnym sprzątaniu należy zgłosić się do punktu rejestracyjnego, który będzie działał na terenie miasteczka w godz. 10.00-16.00. Osoby, które przystąpią do akcji otrzymają worki na śmieci i rękawiczki, a także ekologiczne gadżety – workoplecaki i bidony wykonane w 100% z surowców pochodzących z recyklingu.

–  „Czyste Lasy” to przede wszystkim edukacja. Nad Zalewem Zembrzyckim stanie nasze miasteczko ekologiczne, w którym odbędą się warsztaty, spotkania, prelekcje, konkursy i zabawy dla całej rodziny. Nie zabraknie też ekspertów, znanych ambasadorów oraz influencerów. Będziemy razem sprzątać, zdobywać wiedzę i zachęcać do tego, aby w naturze zostawiać tylko dobry, niewidoczny ślad – mówi Maciej Marculanis, prezes Stowarzyszenia Czysta Polska.

„Czyste Lasy” to projekt edukacyjny organizowany przez Stowarzyszenie Czysta Polska i realizowany z grantu przekazanego na ten cel przez Fundację Coca-Cola w Atlancie. Partnerami akcji w Lublinie są: Miasto Lublin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwa Lublin i Świdnik.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Fot. Zdjęcie poglądowe/Pexels

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments