Do 5 marca w Muzeum Narodowym w Lublinie można zobaczyć nową wystawę pt. „Magia starożytnego Egiptu”. Oficjalnie została ona otwarta w piątek (30 września), czyli w 200. rocznicę odczytania hieroglifów i 100. rocznicę odkrycia grobowca Tutanchamona.

– Archeologia dla Muzeum Narodowego jest niezwykle ważna. Opiekujemy się na co dzień ponad 200 tysiącami artefaktów. Połowa z tych zbiorów to właśnie zbiory archeologiczne. To wielka odpowiedzialność i zaszczyt móc otworzyć tę wystawę – mówi Katarzyna Mieczkowska, dyrektor Muzeum Narodowego w Lublinie. – Najstarszy obiekt, który prezentujemy to naczynie gliniane, które ma ponad 5 tysięcy lat. Najmniejszy obiekt ma zaledwie centymetr i jest to amulet. Mamy też największy zabytek i jest to sarkofag, który ma blisko trzy metry. Mamy też najcięższy zabytek, który waży ponad 100 kilogramów.

Wystawę można zwiedzać do 5 marca. Jest ona czynna w poniedziałek i niedzielę od godziny 9:00 do 17:00, a także od piątku do soboty od godziny 9:00 do 19:00. Bilety można nabyć w kasie Muzeum Narodowego w cenie 30 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy).

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments