Deadpool 2. Bohater w krwawym stroju (recenzja filmu)

0
710

Czy Deadpool to superbohater? To pytanie niewątpliwie nurtuje nas, odkąd do kin weszła pierwsza część jego przygód. Nasz bohater bywa empatyczny, jednak zabijanie ma we krwi.

Pierwsza odsłona marvelowskiego bohatera – Deadpool’a nie szczędziła nam sprośnych żartów, dwuznacznych scen i wulgaryzmów sypiących się z ust aktorów, które o dziwo bawiły widza, a nie oburzały. Nie zabrakło również świetnie dobranej muzyki i dobrych scen akcji.

Twórcy Deadpool’a 2 nie zawiedli i tym razem. Zgromadzili przed ekranami widzów zafascynowanych wcześniejszymi przygodami bohatera, którzy dostali teraz jeszcze więcej akcji, świetnie dobranej ścieżki dźwiękowej, kultowych kawałków muzycznych i jeszcze więcej krwawej jatki.

Deadpool – Wade Wilson – to mężczyzna bardzo doświadczony przez życie, a za razem bardzo przystojny. Niestety w wyniku choroby i serii dziwnych, niebezpiecznych eksperymentów traci swoją boską twarz, ale nie swój urok.

W filmie znów spotykamy głównego bohatera Wade’a Wilson’a (Ryan Reynolds), który para się zabijaniem przestępców na przeróżne, finezyjne sposoby. Jak to było również w pierwszej części, zaczynamy od jednej ze środkowych scen, żeby później akcja potoczyła się za pomocą retrospekcji.

Spotkamy się tu również z nawiązaniem do bohaterów X-Men, którzy pojawili się także we wcześniejszych przygodach Deadpool’a. Bohater, wraz z grupą przyjaciół, zmaga się z postaciami o nadludzkich mocach. Wade jednak chadza własnymi drogami i jego wizja często różni się od tej, którą przygotowała jego grupa.

Wychodzi to jednak filmowi na dobre. Dzięki temu widz może liczyć na niespodziewane zwroty akcji i nieprzewidywalną fabułę, która momentami wbija w fotel przy krwawych scenach walki. Jest tylko jeden szczegół; podczas scen z przebijaniem głowy nie można się nie zaśmiać za sprawą sytuacyjnych żartów.

To film zdecydowanie dla dorosłych. Gdyby cenzurować w nim nieprzyzwoite słowa, niewiele już by z tekstu zostało. Twórcy tym razem dali ponieść się wodzy fantazji. Jeżeli podobała wam się pierwsza część, to w drugiej możecie spodziewać się jeszcze więcej.

PRZEGLĄD RECENZJI
Muzyka
10
Zdjęcia/efekty specjalne
8
Fabuła
7.5
Gra aktorska
7.5
Poprzedni artykułPiknik integracyjny studentów UMCS
Następny artykułZagraniczni studenci i ich życie w Lublinie
Lubi wiedzieć, lubi mówić – bez ograniczeń. Dusza artystki, której nie da się zatrzymać. Kocha taniec. W wolnych chwilach ogląda filmy akcji, a siłownia to jej drugi dom. Cieszy ją każdy słoneczny dzień. Jej ulubionym zajęciem jest przeglądanie najświeższych newsów na leżaku w ogrodzie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments