Każdy z nas chce wyglądać i czuć się dobrze. Ale nie każdy ma czas albo pomysły na to jak ten cel realizować. Z pomocą zabieganym i szukającym inspiracji przychodzi catering dietetyczny. Nowy trend zaczyna podbijać Lublin.

Catering dietetyczny zwany też „dietą pudełkową” to ciekawa opcja dla tych, którym brakuje czasu na gotowanie albo borykają się z problemami z wagą. Zamiast przerzucać poradniki żywieniowe, godzinami wpatrywać się w perfekcyjne boginie fitnessu i przeprowadzać kuchenne eksperymenty, można umówić się na spotkanie z dietetykiem i zamówić jedzenie w abonamencie. Codziennie kurier dostarczać będzie pod nasze drzwi pudełko ze szczelnie zapakowanymi posiłkami na cały dzień. Naszą rolą będzie spoglądanie na zegarek i spożywanie ich w wyznaczonym czasie.

Zgodnie z preferencjami

Bazą diety pudełkowej jest wnikliwy wywiad z dietetykiem, podczas którego opowiemy o swoich preferencjach, dotychczasowej diecie czy produktach, które wywołują u nas reakcje alergiczne oraz o celu, jaki chcemy osiągnąć. Do wyboru mamy dietę pełnowartościową, redukcyjną, specjalną i leczniczą. W zależności od otrzymanych danych prowadzący nas dietetyk rozpisuje dostosowany do naszych wymagań jadłospis. Pozostaje nam tylko uregulować należności i oczekiwać na pierwszą paczkę.

– Proces zamówienia rozpoczyna się od wypełnienia ankiety preferencji żywieniowych oraz wyliczenia za pomocą algorytmów indywidualnego zapotrzebowania. Dietetycy na podstawie tych informacji opracowują indywidualne jadłospisy dla każdego z klientów. Informacje te trafiają następnie do kucharzy, którzy na podstawie dokładnych wytycznych przygotowują posiłki – wyjaśnia Konrad Ciastoch z firmy Fresh Dieta. Najważniejszym zadaniem zespołu jest układanie dziennych zestawów tak, aby każdy z klientów otrzymał w pełni zbilansowany zestaw posiłków.

Mylą się jednak ci, którzy uważają, że catering dietetyczny to restrykcyjna dieta oparta wyłącznie na wyrobach bio i piciu dużej ilości wody. Okazuje się, że mamy duże pole manewru w kwestii wyboru produktów, z jakich miałyby składać się nasze posiłki. Doświadczony dietetyk wplecie w nasz jadłospis niemal wszystko, co lubimy, bądź sprytnie zastąpi wątpliwej jakości produkty czymś, co bardzo je przypomina, a jest zdrowsze i lepiej przyswajalne przez nasz organizm. Dieta pudełkowa służyć ma nie tylko oszczędzaniu czasu i uzyskaniu czy utrzymaniu pięknej sylwetki. Ma być przede wszystkim smaczna i dopasowana do gustu każdego klienta.

Fot. Wygodnadieta.pl

– Firmy świadczące usługi cateringu dietetycznego mają w swoich ofertach różne rodzaje i typy diet. My stworzyliśmy nawet zaawansowany konfigurator, dzięki któremu nasi klienci mają możliwość dobrania najbardziej spersonalizowanej diety na rynku, dokładnie takiej jaką lubią lub zgodną ze wskazaniami lekarza. Diety układane są przez naszych dietetyków, a produkowane na miejscu w Lublinie – dodaje Konrad Ciastoch.

Komu pudełko?

Kariera cateringu dietetycznego rośnie. Choć największym zainteresowaniem cieszy się wśród osób mających problemy z wagą oraz tych, którym brakuje czasu na gotowanie, trend coraz śmielej przenika szeregi innych grup Ale dieta pudełkowa to także wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za robieniem zakupów albo nie grzeszą talentem kulinarnym.

– Od początku nasze usługi kierowane były dla osób dbających o zdrowie oraz szczupłą sylwetkę. Dziś korzystają z nich zarówno zabiegani managerowie, studenci jak i młode mamy, a rosnąca świadomość sprawia, że sięgają po nie również zawodowi sportowcy, którzy zdają się na specjalistów, by móc osiągać wyznaczone cele sportowe. Kolejną grupą są osoby, które zwyczajnie nie lubią gotować i wolą czas stracony na eksperymenty w kuchni przeznaczyć na inne zajęcia – mówi Konrad Ciastoch.

Na korzystanie z usług cateringu dietetycznego coraz częściej decydują się także osoby cierpiące na różnorakie choroby, które muszą zmienić dotychczasową dietę.

– W mojej pracy z klientami coraz częściej zauważam, że aspekt zdrowotny, konieczność stosowania diety z wieloma wykluczeniami produktowymi oraz stosowanie diet rotacyjnych są czynnikami determinującymi decyzję zakupu cateringu dietetycznego. Przygotowanie posiłków dla osób z takimi wymaganiami żywieniowymi jest czasochłonne i wymaga też specjalistycznej wiedzy. Dlatego też warto skorzystać z oferty firm oferujących taki usługi – mówi Katarzyna Janiszewska, właścicielka i doradca dietetyczny firmy „Jem Zdrowiej”.

Ceny za pudełko

Ceny za box uzależnione są od wielu czynników: firmy, rodzaju wykluczeń, wybranej kaloryczności czy długości zamówienia. W naszym mieście za dzienny zestaw złożony z 5 posiłków zapłacimy od 40-100 zł za 1 dzień. A jednak po przeliczeniu naszych dziennych wydatków na zakupy, może okazać się, że wcale nie przepłacimy, jeśli zdecydujemy się na żywienie abonamentowe. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę dodatkowe koszty związane z wizytami u dietetyka.

Gdzie zamówisz pudełka w Lublinie

W Lublinie także możemy skorzystać z usług cateringu dietetycznego. Usługi takie świadczą zarówno firmy lokalne, jak i ogólnopolskie.

Firmy lubelskie:

  • Fresh Dieta, ul. Rusałka 17B, nr tel.: 81 532 21 21 lub 511444711. Dostępne diety: standard, bez owoców morza, bez ryb, bez białka mleka krowiego, wegetariańska, wegańska, bezglutenowa, bez laktozy, dla kobiet w ciąży i karmiących.

  • Mobilna Dieta, ul. Głuska 86, nr tel.: 509 085 085. Dostępne diety: Easy, Standard, Premium, Sport, wykluczeniowe, zdrowotne (bezlaktozowe, bezglutenowe), idywidualne, wegetariańska, pescowegetariańska.

  • Dieta Spa Orkana, ul. Szaserów 2, nr tel.: 690 906 694. Dostępne diety: bezlaktozowa oraz bezglutenowa, dobierane pod względem kaloryczności.

  • Miód & Malina, nr tel.: 577 755 040. Dostępne diety: klasyczna, sportowa, wegetariańska, oczyszczająca.

  • Jem Zdrowiej, ul. Mireckiego 29, nr tel.: 669 987 710. Dostępne diety: “zdrowe odżywianie”, “efektywne odchudzanie”, bezglutenowa, wegetariańska, dieta 1200 kcal, dieta 1500 kcal, dieta 1800 i 2000 kcal, zdrwotne, indywidualne, sportowe, zdrowa mama, bezlaktozowa.

Firmy ogólnopolskie działające na terenie Lublina:

  • Master Dieta, nr tel.: 790 342 343. Dostępne diety: fitmaster, wegemaster, paleomaster, 3pakmaster, sportmaster, koktajlmaster, bez laktozy, diera dr Dąbrowskiej, masterMIND, ketomaster.

  • Maczfit, nr tel.: 734 461 099. Dostępne diety: slim, fit, wege, fit mami, diabetic mami, detox me, no gluten&lactose, no dairy, no meat, no fish, no gluten, diabetic, no lactose, wegan, care, hypo-hashimoto, dash, fajter, office box, kid box, petit box.

  • Fit Apetit, nr tel.: 607 07 90 40. Dostępne diety: slim fit, vegan, vegetarian, zbilansowana, low carb, lactose free, muscleman, crossfit, sport redukcja, gluten free, pescovegetarian, lunchbox, paleo.

  • Wygodnadieta.pl, nr tel.: (22) 730 00 69, (22) 723 31 87, (22) 110 50 88. Dostępne diety: niskokaloryczna, wegetariańska, wegetariańska + ryby, bezglutenowa, bezlaktozowa, bez glutenu i laktozy, bez ryb, dla diabetyka, Montignaca, antycellulitowa, sportowa.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Becia
5 lat temu

probowalam juz kilka diet, ostatnio zamoawiam od https://tastyeat.pl bardzo fajne jedzonko, i mozna sie dogadywac co do dostaw

Lilka
4 lat temu

Mnie od czasu do czasu zdarza się zamawiać na https://suvibox.pl/ Z dostawami problemu nie ma, jak do tej pory jedzenie zawsze świeże i smaczne, zatem nie ma co narzekać 🙂 Jeszcze tylko troszkę więcej sportu i będzie idealnie 😀

Michał
4 lat temu

Cześć, a próbowaliście cateringu od zielonego talerzyka?
Tutaj można przeczytać przykładowe menu: https://zielonytalerzyk.com/catering-lublin/