Horrory to jedne z najchętniej oglądanych gatunków filmowych. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was TOP 5 najlepszych oraz najbardziej trzymających w napięciu filmów.

# 1 Obecność

Jeden z najbardziej popularnych horrorów ostatnich lat, który przez swoje zainteresowanie doczekał się aż 3 części kontynuacji. Trzecia część ukazała się w kinach w czerwcu 2021. Kultowy horror opowiada o słynnym małżeństwie demonologów Warren’ów. Film przedstawia historię kochającej się rodziny, która po przeprowadzce do nowego domu, zaczyna się zmagać z różnymi zjawiskami paranormalnymi, które z czasem zaczynają im zagrażać.

# 2 Kiedy gasną światła

Horror z 2016 roku nadal jest jednym z najczęściej oglądanych filmów. Opowiada o tajemnicy rodziny, która doprowadza do tragicznych skutków. Wkrótce pewne zjawiska oraz tajemnicza istota zaczynają zagrażać życiu rodziny. Szczególnie, gdy gasną światła.

# 3 Hush

Film Mike’a Flanagana to nie typowy horror, ponieważ jest zdecydowanie bardziej brutalny, ale jednocześnie trzymający w napięciu. Film opowiada o niesłyszącej pisarce, która mieszka w chatce leśnej z daleka od cywilizacji. Pewnego dnia musi podjąć walkę o życie, gdy zauważa w jej ogrodzie zamaskowanego mordercę.

# 4 Veronica

Hiszpański horror z 2017 roku otrzymał nagrodę Goya oraz 6 innych nominacji. Opowiada o tytułowej nastolatce, która po „niewinnej” zabawie planszą Quija zaczyna widzieć wokół siebie przerażające oraz paranormalne zjawiska. Z czasem jej poczynania zagrażają życiu jej rodziny i musi zacząć walkę o życie.

# 5 Oblicze mroku

Jest to film należący do psychologicznych oraz skłaniających do refleksji. Opowiada o samotnej nastolatce, która przez ciężkie przeżycia, presje oraz samotność postanawia zamienić się miejscami ze swoim lustrzanym odbiciem, które w jej imieniu pomści wyrządzone jej krzywdy.

Autor: Zuzanna Kowalczyk

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments