Będą koncerty, warsztaty, wystawy, a także pokazy filmów – długi weekend w Lublinie zapowiada się niezwykle ciekawie. Sprawdźcie, co przygotowały instytucje kultury, gdzie możecie pójść oraz co zobaczyć w Boże Ciało i nadchodzący weekend.

Akademia Kina CSK

W czwartek (11 czerwca) o godz. 19 kolejne spotkanie warsztatowe online dla kinomanów. Temat wykładu i dyskusji: „W obliczeniach był błąd – polskie filmy fantastycznonaukowe” (część II). Udział w spotkaniu jest bezpłatny – należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: http://tiny.cc/41viqz .

Kino CSK: „Siła Ognia” – przedpremiera!

Zdobywca Nagrody Jury w sekcji Inne Spojrzenie na MFF w Cannes. Osadzony wśród pejzaży hiszpańskiej Galicji film Laxe’a to przenikliwa, pulsująca podskórnym napięciem opowieść o potrzebie równowagi w świecie pełnym niebezpiecznych zmian. Zagrożonym ekosystemem okazuje się tu nie tylko przyroda, lecz także lokalna społeczność.

Termin: 12-13 czerwca 2020, godz. 19.00 oraz 14 czerwca 2020, godz. 17.00

Przestrzeń: Sala Kinowa CSK

Bilety w cenie 15 zł (12 zł ulgowy) do kupienia w Kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Galeria Labirynt

Galeria Labirynt oferuje warsztaty pod hasłem „Rosnąca Sztuka”. Wziąć w nich udział możecie w sobotę (13 czerwca) o godzinie 12. Warsztaty poświęcone są ekologii i skierowane do dzieci od 6 do 12 roku życia. Poznają one na nich Sztukę Ziemi i różnorodny świat natury. Warsztaty będą realizowane on-line w formie wideokonferencji na platformie Zoom.

Teatroteka Andersena

Również Teatr Andersena wychodzi z propozycją aktywności na długi weekend. Możecie wziąć udział między innymi w Wyspie Innych, którą poprowadzi Ilona Zgiet. Emisja na żywo w niedzielę (14 czerwca) o godz. 12 na Facebooku teatru.

Prowadząca porozmawia z Wami o inności i tolerancji. Opowie o swoim doświadczeniu pracy z osobami z niepełnosprawnościami poprzez teatr, poczyta bajki i opowiastki napisane przez osoby chore na porażenie mózgowe zebrane w książeczce “Opowieści dziwnej treści”, zaprojektowanej przez Jarosława Koziarę.

Drugim cyklem będą Teatralne podróże. To wideo prezentacje edukacyjne z Małgorzatą Adamczyk – pedagożką teatralną Teatru Andersena. W ramach tego cyklu możecie poznać Wyspę Znaków, czyli dowiecie się co oznaczają te same gesty w różnych krajach i kulturach. W transmisji możecie uczestniczyć w czwartek (11 czerwca) o godzinie 9:30.

Zaułek Hartwigów

W Zaułku Hartwigów możecie oglądać bezpłatną wystawę szklanych negatywów z kamienicy Rynek 4. Składają się one na kolekcję 2700 tajemniczych, szklanych negatywów, które odkryto w 2010 roku w kamienicy Rynek 4 podczas badań architektonicznych. Fotografie, wykonane między 1914 a 1939 rokiem pokazują życie ówczesnych mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości. Wystawa będzie dostępna do końca czerwca i możecie oglądać ją o wybranej przez siebie porze.

Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów”

W piątek (12 czerwca) i w sobotę (13 czerwca) Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów” zorganizuje seanse filmowe w ramach Kina ABC.

Piątek: godz. 15:30, „Kłamstewko”, reżyseria Lulu Wanga, godz. 17:45 „Sala Samobójców. Hejter”. reżyseria Jan Komasa.

Sobota (13 czerwca): godz. 15:30 „Prawda”, reżyseria Hirokazu Koreeda, godz. 17:45 „Matthias i Maximme”, reżyseria Xavier Dolan.

Koncert Chwały

W czwartek (11 czerwca), czyli w Boże Ciało od godziny 19 możecie oglądać transmisję z tegorocznego Koncertu Chwały z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Ze względu na epidemię koronawirusa koncert po raz pierwszy odbędzie się online. Podczas koncertu wystąpią między innymi Olga Szomańska, Darek Malejonek, Krzysztof Iwaneczko, Wojciech Cugowski, Mirek Kirczuk FPS oraz Chór Gospel Rain. Wydarzenie będzie transmitowane m.in. na Facebooku Koncertu Chwały.

Otwarcie Centrum Kultury

W piątek (12 czerwca) w Wirydarzu Centrum Kultury odbędzie się na pierwszy plenerowy koncert. Na scenie pojawi się grupa NeoKlez, który wykona repertuar ze swojego najnowszego albumu „Votum Separatum”.

Na sobotę (13 czerwca) zespół Konfrontacji teatralnych przygotował przedpremierowy pokaz oczekiwanego filmu „Eastern”. W filmie będzie można usłyszeć między innymi muzykę PRO8L3Ma.

W niedzielę (14 czerwca) możecie wziąć udział w „Śniadaniu na fortepianie”, czyli czas na kawę w plenerze z dobrą muzyką na żywo w tle. Pracownia Sztuczka zaprasza też codziennie na wystawę ilustracji do książek dla dzieci.

Kibicuj Motorowi Lublin

Nad Zalewem Zemborzyckim w piątek (12 czerwca) od godzinie 18 rusza żużlowa strefa kibica. Będzie można obejrzeć zarówno mecz Motoru Lublin ze Spartą, jak i Eltrox Włokniarz Częstochowa – MrGarden GKM Grudziądz. Wjazd na strefę kosztuje 10 zł, a do wejściówki dostaniesz piwo gratis. Strefa zlokalizowana będzie w namiocie na plaży przy molo.

Wystawa klocków Lego

W Skende Shopping Lublin można oglądać największą międzynarodową wystawę budowli z klocków Lego. Na wystawie zaprezentowane są figurki w skali 1:1, które przedstawiają znane postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek. Najbardziej widowiskową rekonstrukcją z ponad 100 makiet ma 7-metrowy pojazd Batmana zbudowany z 900 tysięcy klocków. Batamobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana. Bilety możecie nabyć w kasie przed wejściem na wystawę.

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj

Wystawa Jarosława Luterackiego

Do 22 czerwca w Galerii Wirydarz możecie zobaczyć wyjątkowe prace Jarosława Luterackiego, malarza i rzeźbiarza, który studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) Prace możecie zobaczyć w niedzielę (od 13 do 16) oraz w sobotę (od 12 do 15). Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa w Galerii Saskiej

Na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego możecie zobaczyć wyjątkowe plakaty Lecha Majewskiego. Wystawa będzie dostępna do 26 czerwca. Wstęp wolny. Lech Majewski specjalizuje się w grafice wydawniczej i reklamowej, projektuje książki w Polsce i Niemczech, zajmuje się również tworzeniem ilustracji literatury dziecięcej. Najdłużej jednak jest związany z formą plakatu.

Spotkanie z historią

Warto zwiedzić Muzeum Historii Miasta Lublina, które znajduje się w Bramie Krakowskiej. Znajdziecie w nim wyjątkowe muzealne eksponaty związane z historią naszego miasta, jak obrazy, elementy strojów czy dawne monety. Dla tych, którzy wejdą na najwyższą kondygnację muzeum czeka niespodzianka – widok na przepiękną panoramę Lublina.

Bilety do Muzeum możecie nabyć w kasie przed wejściem w cenie 5,50 zł (bilet normalny) oraz 4,50 (bilet ulgowy). Wystawę możecie zwiedzić od 9 do 17 od piątku do niedzieli.

Atrakcje nad zalewem

Wybierając się nad Zalew Zemborzycki możecie skorzystać między innymi z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. Dostępne są już rowery wodne, piłki, rowery górskie, a także kajaki i windsurfing. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego znajduje się w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Możecie z niej skorzystać od godziny 10 do 20.

Aktualny cennik znajdziecie tutaj

Spacery w skansenie

Warto wybrać się na spacer do lubelskiego skansenu, gdzie jest możliwość zwiedzania indywidualnego. Wejście do Muzeum jest możliwe przez budynek recepcji od al. Warszawskiej, natomiast wyjście bramą za muzealnym miasteczkiem na ul. Agronomiczną. Muzeum czynne jest w godzinach od 9 do 17.

Bilety wstępu otrzymacie w cenie 12 zł (normalny), 6 zł (ulgowy), 30 zł (rodzinny za okazaniem: „Karty Dużej Rodziny”, „Regionalnej Karty Dużej Rodziny” lub karty „Rodzina 3+”). Dzieci do lat 7 wstęp wolny.

Relaks w Ogrodzie Botanicznym

Codziennie od godziny 11 do 17 możecie odwiedzić Ogród Botaniczny UMCS. Bilety możecie kupić w kasie przy wejściu w cenie 6 zł (bilet normalny), 3 zł (bilet ulgowy) oraz 15 zł (rodzinny do 5 osób. 2 osoby dorosłe + 2-3 dzieci – powyżej 5 lat lub 1 osoba dorosła + 3-4 dzieci – powyżej 5 lat).

A w regionie…

Farma Iluzji

Od czwartku (11 czerwca) do niedzieli (14 czerwca) możecie wziąć udział w licznych atrakcjach, jakie oferuje Farma Iluzji. Przez cały długi weekend będą się tam odbywały pokazy iluzji Macieja Pędy, Balonowy Świat Fantazji Patrycji Lipińskiej i specjalne niespodzianki. Na farmie czeka na Was ponad 60 niesamowitych atrakcji, a wszystko to w cenie biletu.

Bilety jednodniowe możecie nabyć w cenie 49,50 zł (bilet normalny), 44,10 zł (bilet ulgowy dzieci do lat 16), 176, 40 zł (bilet rodzinny 2 plus 2), 0,90 zł (bilet dla osoby niepełnosprawnej). Natomiast bilet dwudniowy możecie nabyć w cenie 79,20 zł (bilet normalny), 71,10 zł (bilet ulgowy dzieci do lat 16), 283,50 zł (bilet rodzinny 2 plus 2) oraz 1,80 zł (bilet dla osoby niepełnosprawnej).

Farma Iluzji jest czynna od godziny 10.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments